Dodaj do ulubionych

Kongres pelletu

Technologia produkcji i spalania pelletu, jego dystrybucja i certyfikacja, a także pozyskanie surowca – to tematy Kongresu Pelletu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 15-16 grudnia 2022. GAZETA LEŚNA objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

Organizatorem jest firma Powermettings.eu, od wielu lat aktywnie wspierającą krajowy rynek OZE, a w szczególności biomasy, specjalistycznymi konferencjami.

Podczas Kongresu Pelletu, specjaliści związani z branżą postarają się odpowiedzieć na pytania: skąd polskie gospodarstwa domowe oraz ciepłownie mogą pozyskać pellet, po jakie urządzenia najlepiej sięgać, jak duże zakłady produkcyjne budować. Doświadczeniami podzielą się producenci pelletu, linii do produkcji pelletu i małych peleciarek.


Tematyka kongresu adresowana jest do specjalistów rynku pelletowego, ale też przedstawicieli firm drzewnych i dostawców słomy, wytwórców kotłów na pellet i firm, które pośredniczą w dostawach pelletu. Będzie także panel o cenach, logistyce i magazynowaniu pelletu, warsztaty o certyfikacji pelletu oraz śladzie węglowym towarzyszącym produkcji pelletu.

 – Wymiana doświadczeń i pozyskanie informacji, to ważna część biznesu, więc warto zgłosić uczestnictwo w Kongresie Pelletu, żeby posiąść wiedzę o nowej paliwowej rzeczywistości, a także, aby mieć wpływ na jej kreowanie – mówi Renata Kałużna, dyrektor zarządzający Powermeetings.eu – Dołożyliśmy starań, aby część merytoryczna była na jak najwyższym poziomie – do wystąpienia zaprosiliśmy wielu znakomitych ekspertów, przedstawicieli biznesu, urzędów, władz państwowych, lasów państwowych i prywatnych jak również instytutów.

W programie Kongresu pojawią się najważniejsze kwestie nurtujące obecnie branżę, w tym między innymi:

- Perspektywy zwiększania udziału pelletu w polskim miksie energetycznym i ciepłowniczym
- Dostępność surowca w różnej postaci i jego pozyskanie
- Technologia produkcji pelletu
- Case study: optymalizacja kosztów produkcji pelletu
- Case study: wykorzystanie produktu ubocznego w obiegu zamkniętym
- Certyfikacja pelletu dla gospodarstw domowych vs dla przemysłu
- Audyt energetyczny instalacji produkującej pellet
- Możliwości dofinansowania inwestycji/pozyskania finansowania

W wydarzeniu udział wezmą przedsiębiorstwa z całego „pelletowego łańcucha pokarmowego”, od dostawców surowca i technologii przez producentów pelletu, firmy handlujące, transportujące, certyfikujące, po producentów kotłów oraz odbiorców gotowego produktu. Będzie to zatem znakomite miejsce do wymiany doświadczeń, podpytania kolegów jakie mają wyzwania i jakie sukcesy, jak również networkingu, a przede wszystkim rozmów biznesowych.

Więcej szczegółów o wydarzeniu na stronie: https://powermeetings.eu/kongres-pelletu/. 
Dodano 17:53 19-11-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama