Dodaj do ulubionych

Stihl stawia na baterie

 


Marka Stihl planuje rozszerzenie możliwości produkcyjnych profesjonalnych narzędzi zasilanych z baterii poprzez otwarcie nowej fabryki w STIHL Plant 2, w miejscowości Waiblingen (Niemcy). Produkcja ma się rozpocząć w 2024 roku.


– Niemal 20 procent wszystkich narzędzi STIHL sprzedawanych na świecie jest zasilanych z baterii. Ten segment naszych produktów rozwija się najszybciej i właśnie tu inwestujemy najwięcej. Otwierając nową fabrykę elektronarzędzi kładziemy fundament pod dalszy postęp i utrzymanie pozycji lidera na rynku baterii – podkreślił Michael Traub, prezes zarządu Stihl.


Pierwszymi narzędziami zasilanymi z baterii niemieckiej marki były nożyce do żywopłotów HSA 65 oraz HSA 85, w całości produkowane przez Stihl. Od momentu wypuszczenia produktów na rynek technologia ta jest stale dopracowywana.

Obecnie w katalogu znajdziemy ponad 50 różnych narzędzi na baterie, zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak dla właścicieli przydomowych ogródków. Wśród najnowszych nabytków skierowanych na rynek leśny wymienić można pilarkę MSA 300 o masie 4,3 kilograma (bez baterii) i mocy 3,0 kW.

Źródło: www.stihl.com

 
Dodano 15:25 16-11-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama