Dodaj do ulubionych

Urządzenia Willibald

Willibald to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji rozdrabniaczy, przesiewaczy do biomasy, urządzeń sortujących oraz mobilnej maszyny do mieszania i przenoszenia kompostu.

Historia firmy sięga 1965 roku kiedy to w fabryce powstała maszyna do krojenia chmielu. W kolejnych latach z linii montażowej schodziły kosiarki bijakowe. W 1970 roku powstał pierwszy mulczer leśny charakteryzujący się wysoką wytrzymałością i solidną konstrukcją.

Dobra reputacja firmy Willibald pozwoliła na rozprzestrzenienie się marki poza Niemcy. W 1979 roku zaprezentowany został innowacyjny produkt – mobilna kruszarka do kamieni, która dzięki wahliwym młotkom bez problemu radziła sobie z kamieniami.


W celu zwiększenia produkcji mającej być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wybudowano kolejny zakład produkcyjny w Irlandii. Od 1984 roku rozpoczęto produkcję maszyn do rozdrabniania odpadów. W latach 90. ubiegłego wieku marka Willibald pojawia się w Ameryce Północnej, Azji i Afryce. Obecnie maszyny sprzedawane są również w Australii i Ameryce Południowej. Willibald zatrudnia ponad 70 pracowników.

Rozdrabnianie
Niszczarka odpadów EP5500 Shark to mobilna maszyna przeznaczona przede wszystkim do rozdrabniania biomasy. Bez problemu radzi sobie z rozdrabnianiem torfu i kory, a także odpadów drzewnych w postaci np. zużytych palet. W zależności od potrzeb może być wyposażona w 5 rodzajów bijaków różniących się rozmiarem i przeznaczeniem pracy.


4 rodzaje bijaków są wahliwe, a jedne osadzone na stałe na obrotowym bębnie. Maszyna zbudowana jest na podwoziu dwuosiowej przyczepy z homologacją do 80 km/h.
W pozycji transportowej całe urządzenia ma długość 9,95 m, wysokość 4 m i szerokość 2,55 m. W trybie pracy długość wzrasta do 11,8 m ze względu na rozłożenie przenośnika taśmowego.

 

Wysokość załadunku do kosza zasypowego to tylko 2,1 m, co pozwala na załadunek biomasy nawet mniejszymi ładowarkami czy koparkami. Szerokość kosza zasypowego wynosi ponad 4 m, zmniejsza to ilość materiału wypadającego poza kosz podczas załadunku. Standardowo wysokość wyładunku wynosi 3,8 m, opcjonalnie można ją zwiększyć do 4,5 m lub nawet do 5 m.


Za napęd odpowiedzialne są silniki spalinowe MAN o mocy 480 lub 521 KM. Silniki spełniają normę spalin Euro 5 i do działania wymagają dodatku AdBlue. Maszyna waży około 19 ton. Możliwe jest zastosowanie specjalnych kół ciernych (coś w stylu rolek Robsona) hydraulicznie napędzanych, pozwalających na delikatne przemieszczanie maszyny w trakcie pracy. Takie wyposażenie umożliwia ciągłe wysypywanie przerobionego materiału na pryzmy, bez konieczności usypywania ich ładowarkami. Aby ograniczyć pylenie podczas pracy przed bębnem rozdrabniającym umieszczone są zraszacze polewające podawany materiał.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ 
Dodano 18:31 19-11-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama