Dodaj do ulubionych

Brak ofert w Zielonej Górze

W Nadleśnictwie Krosno (RDLP w Zielonej Górze) są problemy ze znalezieniem wykonawców prac hodowlanych.

W tamtejszej dyrekcji od kilku lat obowiązuje w przetargach na usługi leśne podział na pakiety umownie mówiąc „hodowlane” i „harwesterowe”. Te hodowlane zawierają też część pozyskania.


W Nadleśnictwie Krosno prace były podzielone na pakiety harwesterowe, obejmujące zwykle pozyskanie w 2–3 leśnictwach i na pakiety hodowlane, nazwane „zagospodarowanie wraz z pozyskaniem”, obejmujące także po 2–3 leśnictwa. W listopadzie i grudniu ub. r. znaleziono wykonawców na pakiety pozyskaniowe, obejmujące wszystkie 11 leśnictw tego nadleśnictwa. Unieważniono za to wszystkie pakiety hodowlane, obejmujące też wszystkie leśnictwa w nadleśnictwie.


W kolejnym postępowaniu z tych pakietów hodowlanych, które nie przeszły, wydzielono jeszcze dodatkowy jeden pakiet na pozyskanie we wszystkich 11 leśnictwach. Do tego pozostawiono pakiety już tylko na samo zagospodarowanie (bez pozyskania) we wszystkich leśnictwach.

Znów każdy pakiet na zagospodarowanie obejmował po 2–3 leśnictwa. W tym postępowaniu, którego wyniki ogłoszono 25 stycznia br., nie zgłosił się nikt. Ani jeden wykonawca nie złożył oferty na żaden z 6 pakietów, w tym 5 pakietów hodowlanych i jeden pozyskaniowy.


O przetargach czytaj na bieżąco na stronie FIRMYLESNE.pl. w serwisie specjalnym:  Przetargi w Lasach.

 
Dodano 12:13 07-02-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama