Dodaj do ulubionych

Nowości od Stihl

Pomimo zakłóceń w łańcuchach dostaw, niedoborów materiałów, inflacji i kryzysu energetycznego, Stihl zwiększył swoje obroty o 8,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego.


Obecnie firma posiada w ofercie ponad 80 modeli urządzeń akumulatorowych zarówno do użytku profesjonalnego, jak dla przygodnych użytkowników. Około 20 proc. narzędzi Stihl sprzedawanych na świecie to właśnie modele akumulatorowe. Planuje się zwiększenie ich ilości do 80 proc. w 2035 roku. Wraz z rozwojem tych urządzeń stale doskonali się silniki spalinowe i – tu dość istotna nowość – e-paliwa.


W segmencie akumulatorowym nie brakuje nowości. Poza linią robotów koszących iMOW w ofercie znajdziemy urządzenia wykorzystujące nowy system akumulatorowy Stihl AP, z bateriami litowo jonowymi 36 V – aż 40 różnych modeli. Jako przykład można tu podać dmuchawę BGA 300 o imponującej sile wydmuchu 26 newtonów i bardzo niskim poziomie hałasu.

Ale elektryczne narzędzia to nie wszystko – w końcu trzeba je jeszcze gdzieś ładować. Dlatego Stihl wraz z producentem zabudów pojazdów Bott opracowały system zabudowy bott vario3 powered by Stihl, dzięki któremu można łatwo i szybko ładować narzędzia w przestrzeni ładunkowej samochodu, przy pomocy 56 rozmaitych rozwiązań dostosowanych do każdych potrzeb.


Rozbudowie uległ też system akumulatorowy AK skierowany do firm świadczących drobne usługi porządkowe: mamy tu pilarki do prac przydomowych MSA 60 C-B i MSA 70 C-B, akumulatorowe nożyce do żywopłotu HSA 50 i HSA 60 czy dmuchawę BGA 60.


Dużą nowością wydaje się też wprowadzenie właśnie e-paliwa – syntetycznego środka spalanego w silnikach tradycyjnych, który w 10 proc. składa się z surowców odnawialnych: pozostałości drewna, niejadalnych części roślin.

Takie paliwo ma 8 proc. niższą emisję spalin i jest wytwarzane przy pomocy energii wiatrowej z ekologicznego wodoru i dwutlenku węgla, pozostawiając w ten sposób bardzo niski ślad węglowy. Tymczasem, produkty Stihl są już dzisiaj przygotowane na pracę z tym nowoczesnym paliwem ("e-fuel ready"). Mowa o wszystkich sprzętach marki napędzanych silnikiem spalinowym, nawet tych używanych od dziesięciu czy dwudziestu lat!
Dodano 15:36 24-05-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama