Dodaj do ulubionych

Szwecja. Pakiet na start

Stora Enso, jeden z największych na świecie prywatnych właścicieli lasów, oferuje przedsiębiorcom rozpoczynającym działalność w branży pakiet startowy "Stora Enso Harvesting Partner".

W jego ramach można liczyć na preferencyjny wynajem maszyn leśnych, pomoc w prowadzeniu księgowości i spraw kadrowych, a także na szkolenia. W ten sposób Stora Enso pozyskuje zmotywowanych podwykonawców, którzy mają ułatwiony start w biznesie.


– Obniżamy progi startu dla nowych, zazwyczaj młodych przedsiębiorców, którzy mieszkają i pracują na wsi. Przede wszystkim unikają oni trudności związanych z zapewnieniem finansowania maszyn. Stają się też częścią sieci wybranych dostawców, ekspertów i partnerów Stora Enso. To pozwala przedsiębiorcom skupić się na samej działalności podstawowej, a także służy podniesieniu poziomu bezpieczeństwa pracy – podkreślił Mattias Bränngård, odpowiedzialny za nabywanie usług pozyskiwania drewna w Stora Enso, a jednocześnie pomysłodawca programu Stora Enso Harvesting Partner.


26-letni Simon Liljergren jest pierwszym beneficjentem programu. Wcześniej pracował jako operator maszyn leśnych. Jesienią 2022 roku podpisał umowę partnerską i obecnie jest właścicielem firmy zatrudniającej trzy osoby.


– Koncepcja pakietu Harvesting Partner jest całkowicie zgodna z wyznawanymi przeze mnie wartościami. Jestem dumny ze swojej profesji i stawiam sobie wysokie wymagania wydajnościowe i jakościowe, toteż nowa umowa to dla mnie fantastyczna szansa rozwoju – mówił Liljergren.

Źródło: Forest.storaenso.com

Dodano 11:20 20-05-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama