Dodaj do ulubionych

Leśnik zawód przyszłości

Arborysta, naczelnik kadr, przedsiębiorca leśny – o tym jak zdobyć te zawody i inne leśne specjalizacje dowiedzieli się studenci kierunków leśnych z całej Polski, podczas konferencji „Rynek pracy dla leśnika”.

Wydarzenie, które już po raz drugi zorganizowali studenci Leśnictwa UWM w Olsztynie, odbyło się 12 i 13 stycznia 2024 r.
Wzięło w nim udział stu trzydziestu uczestników i dwudziestu prelegentów.

„Rynek pracy dla leśnika” był okazją do poznania różnych ścieżek kariery zawodowej w branży leśnej.  Konferencja obejmowała liczne prelekcje oraz panele dyskusyjne. W trakcie trwania wydarzenia poznano perspektywy zatrudnienia m.in. w Lasach Państwowych, branży drzewnej (Ikea oraz N.E.T. WOOD), parku krajobrazowym, a także narodowym i wielu innych.


Swoje prezentacje mieli dla przykładu  Zdobysław Czarnowski, leśnik i współautor kanału LP na youtubie oraz Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ, który prowadził również warsztaty dziennikarskie „Jak pisać o lesie”.


Kierownik Katedry Leśnictwa i Ekologii Lasu, prof. Jakub Borkowski, przybliżył program studiów na drugim stopniu leśnictwa, zachęcając uczestników konferencji do ich podjęcia.


Patronat medialny miała GAZETA LEŚNA i FIRMYLESNE.pl.
Dodano 15:09 29-01-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama