Dodaj do ulubionych

Minister obiecuje zulom „podmiotowe traktowanie”

Wiceministrem klimatu i środowiska został Mikołaj Dorożała. W wywiadzie udzielonym GAZECIE LEŚNEJ powiedział: 

„Chcielibyśmy, żeby zakłady usług leśnych były w końcu podmiotowo traktowane w relacji z LP”.


23 stycznia spotkał się on z protestującymi zulami z terenu RDLP w Krośnie. Przypomnijmy, decyzja ministerstwa o ograniczeniu pozyskania w 10 lokalizacjach w Polsce wywołała chaos zwłaszcza na Podlasiu i Podkarpaciu, dlaczego do tego doszło?


Jak tłumaczy Mikołaj Dorożała niektóre nadleśnictwa nie wiedziały co zrobić i wyłączały gospodarkę na całym swoim terenie, a to nie powinno się zdarzyć.

– Teraz będziemy szukać rozwiązania, żeby to naprawić. Planujemy zwołanie okrągłego stołu, do którego zostaną zaproszeni wszyscy interesariusze, zakłady usług leśnych także – zapowiada Dorożała i podkreśla, że wprowadzenie ograniczeń to odpowiedź na oczekiwania społeczne, które są ogromne i są dla obecnie rządzących fundamentalne.


Wiceszef resortu środowiska zapowiada także pomoc poszkodowanym przez wyłączenia zulowcom. Przyznawanie wsparcia mają ułatwić powołani wkrótce koordynatorzy do spraw kontaktów z zulami w każdej dyrekcji regionalnej, do których będzie można zgłaszać się w sprawie rekompensat.

Wiceminister zapowiedział również powrót do certyfikacji FSC. Pierwsze spotkanie w ramach okrągłego stołu leśnego ma się odbyć najprawdopodobniej w marcu.

Cały wywiad z ministrem Mikołajem Dorożałą w lutowej GAZECIE LEŚNEJ.

 
Dodano 15:55 29-01-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama