Las-Expo w Targach Kielce
Maszyny tartaczne, potężne samochody, urządzenia ułatwiające prace i specjalistyczna wiedza. Las-Expo w Targach Kielce już od 8 do 10 marca.
Imponujące samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy oraz urządzenia do ścinania i przycinania, pokazy pracy na żywo traków, rębaków, łuparek oraz pilarek – XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO zapowiadają się imponująco. Od 8 do 10 marca ofertę zaprezentują cenione w branży firmy.
Maszyny do pracy, transportu i obróbki
– Wystawcy zajęli rekordową powierzchnię już w ubiegłym roku, wypełnili cały przeznaczony dla Las-Expo teren. Zbliżająca się edycja zdecydowanie zachowa poziom. Stoiska zajmą firmy z Polski i zagranicy, między innymi z Włoch oraz Słowenii. Kilka przedsiębiorstw zamierza zwiększyć powierzchnię. Zwłaszcza producenci, a także dystrybutorzy specjalistycznych samochodów do transportu drewna z pełnym osprzętem do załadunku i rozładunku, chcą zaprezentować więcej pojazdów – relacjonuje Agnieszka Dąbrowska, menedżer projektu Las-Expo w Targach Kielce. To m.in. przedsiębiorstwa Januszki, Dawidy i MHS.
– Trendy zwiększania bezpieczeństwa, efektywności, precyzji i jakości wykonywanych robót dominują w produkcji samochodów, jak i wszystkich maszyn oraz urządzeń do pracy w lasach, a także tartakach. Zauważymy je oglądając wystawę Las-Expo. Przez trzy dni wystawcy będą prezentować najnowocześniejsze maszyny i technologie, usprawniające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych oraz firm, które zajmują się troską o zieleń i drzewa – podkreśla Agnieszka Dąbrowska.
Zobaczymy narzędzia, urządzenia do pozyskiwania i obróbki drewna, jak piły, rębaki, łuparki, piło-łuparki, traki, rozdrabniacze i pilarki taśmowe. Będą maszyny do pielęgnacji drzewostanów oraz cięcia gałęzi, przycinarki do drzew. Wózki widłowe, a także ładowarki teleskopowe pokaże Toolmex Truck, wciągarki zaprezentuje Krpan, Energreen pojawi się z maszynami do pielęgnacji zieleni i utrzymania terenów leśnych – także zdalnie sterowanymi. Leśne kosiarki bijakowe i rozdrabniacze pokaże Tehnos. Stoiska zajmą też firmy, które pierwszy raz pojawią się na targach. Wśród nich jest Skoger, producent specjalistycznych ciągników i maszyn leśnych.
Traki i pilarki w akcji!
Wiele maszyn tartacznych goście zobaczą w pracy „na żywo”. Takie pokazy są nie tylko widowiskowe – wióry lecą!, ale i pozwalają sprawdzić możliwości narzędzi, ich precyzję pracy, co ma wpływ na decyzję o wyborze modelu przy zakupie. Goście Las-Expo ponownie zobaczą prezentacje traków wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo Wood-Mizer. Precyzyjność cięcia w komfortowych, bezpiecznych warunkach zawsze robi wrażenie na wielu zwiedzających. Pilarki taśmowe i tarczowe pokaże z kolei Wirex.
Uczestnicy targów zobaczą też najnowsze pilarki, kosiarki, roboty koszące, kosy mechaniczne oraz ogromny wybór narzędzi do prac leśnych i ogrodowych. Zaprezentują je cenione przedsiębiorstwa – m.in. Makita, Husqvarna, Stihl. Fachowcy będą także rzeźbić w drewnie – te widowiskowe pokazy zawsze cieszą się zainteresowaniem zwiedzających.
Na wystawie nie zabraknie stoisk ze środkami ochrony lasu, systemami ochrony przeciwpożarowej oraz artykułami i technologiami niezbędnymi przy nowych nasadzeniach. Będą propozycje dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje przygotują firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne. Wśród wystawców znajdą się też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew – także do przydomowych ogrodów.
Lasy Państwowe z prezentacją
Las-Expo od 23 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Rokrocznie ich znaczenie doceniają Lasy Państwowe.
– Instytucja będzie z nami także podczas najbliższej edycji. Na swoim stoisku zaprezentuje nowoczesny pojazd leśny, zaś specjaliści będą mówić m.in. o zrównoważonej gospodarce leśnej – zapowiada Agnieszka Dąbrowska.
Udział instytucji w wydarzeniu jest szczególnie zaznaczany podczas oficjalnego otwarcia – tradycją stało się, że targi rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich. Uroczysty sygnał ponownie zabrzmi na otwarciu wystawy Las-Expo oraz towarzyszących im Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech.
XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO trwają od 8 do 10 marca 2024 w Targach Kielce.
Ważne informacje dla zwiedzających
Ceny biletów wstępu:
normalny: 15 zł, ulgowy: 10 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób – opiekun bezpłatnie)
Bilety:
• Od 1 lutego do 7 marca włącznie można kupić bilet na targikielce.pl/las-expo
• tradycyjny bilet w dni targów do kupienia w kasach
Godziny otwarcia targów:
• piątek, 8.03.2024: 10 – 17
• sobota, 9.03.2024: 9 – 17
• niedziela, 10.03.2024: 9 – 17
Jak dojechać?
Targi Kielce usytuowane są w sercu Europy Środkowo-Wschodniej, na południu Polski. Położenie na przecięciu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych – drogi ekspresowej S7 i drogi krajowej nr 74 oraz w otoczeniu kilku lotnisk zapewnia komfortowy dojazd z każdego regionu Polski, jak również z zagranicy.
Adres: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, 25 – 672 Kielce
GPS: 50° 53' 56,47'' N / 20° 35' 20,57'' E
Wejścia na teren Targów Kielce
• Terminal od ul. Zakładowej
• Terminal od ul. Markowskiego – zjazd z ul. Wystawowej
Dla podróżujących samochodem
• Bezpośredni zjazd z obwodnicy – Targi Kielce lokują się na skrzyżowaniu drogi S7 i drogi krajowej nr 74.
• Wjazdy do Kielc, ulice w mieście oraz zachodnia obwodnica są oznakowane drogowskazami kierującymi do ośrodka najkrótszymi trasami
Dla podróżujących pociągiem lub autobusem
Kielce są skomunikowane ze wszystkimi najważniejszymi miastami w Polsce. Dworce kolejowy i autobusowy znajdują się około 10 minut jazdy samochodem (taksówką) od terenów targowych. W pobliżu dworców są przystanki komunikacji miejskiej.
Dla podróżujących komunikacją miejską
Do Targów Kielce przywiozą linie
- 25 (przystanek Targi Kielce)
- 21 (spod dworca autobusowego do przystanku Zakładowa – tuż przy ośrodku)
- 54 (spod dworca kolejowego i autobusowego do przystanku Batalionów Chłopskich V) – 5 minut do terminali
- 112 (do przystanku Batalionów Chłopskich V) – 5 minut do terminali
Dokładny rozkład na ztm.kielce.pl
Parkingi:
Wokół ośrodka są udostępniane przez prywatnych organizatorów odpłatnie tereny do parkowania
Dodano 15:15 27-01-2024