Dodaj do ulubionych

Dyrektor LP: będą nowe Parki Narodowe

Witold Koss, dyrektor generalny LP, chce utworzenia Parków Narodowych Doliny Dolnej Odry, Puszczy Bukowej i Turnickiego.

 


W wywiadzie dla Gazety Wyborczej zapowiedział także, że jeśli dojdzie do likwidacji nadleśnictw na terenie Puszczy Białowieskiej, Lasy Państwowe będą musiały się przeorganizować i wchłonąć je do innych jednostek. Jak mówił Koss, na razie LP nie analizują jeszcze takiego scenariusza, bo nie wiadomo, czy lokalne samorządy wyrażą zgodę na powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego.


Szef Lasów poinformował również, że będzie współpracował z rządem w celu zwiększenia obszarów chronionych w Polsce do 20 proc., ale zaznaczył, że powinno się to odbywać przy zachowaniu ciągłości działania Lasów Państwowych, które same się finansują.


Jeśli chodzi natomiast o ograniczenia wycinek to, jak stwierdził dyrektor, ministerstwo powinno najpierw brać pod uwagę oddziaływanie społeczne takich decyzji i ich efekty gospodarcze, m.in. na przemysł drzewny, który generuje blisko 6 proc. polskiego PKB.  


Źródło: Gazeta Wyborcza


 
Dodano 13:54 22-03-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama