Dodaj do ulubionych

8 zestawów maszyn w jednostkach LP

Lasy Państwowe nie wstrzymały zakupu maszyn leśnych.

Jak poinformował Rafał Zubkowicz, rzecznik LP, zakończono procedury przetargowe w dwóch jednostkach Lasów: Zakładzie Usługowo-Produkcyjnym LP w Łodzi i Zakładzie Produkcyjno Usługowo Handlowym LP w Olsztynie. Pierwszy zakupi 5 zestawów harwester + forwarder, drugi –  3 zestawy harwester + forwarder.


– Umowy na dostawy sprzętu zostały podpisane, zerwanie umów byłoby obarczone koniecznością zapłaty kar umownych. Część sprzętu zakupionego przez ZUP w Łodzi zostało dostarczone – zaznacza Zubkowicz.


Jak mówi sprzęt zostanie wykorzystany na odbudowę lub rozbudowę już istniejących parków maszyn w jednostkach, które posiadają niezbędne know-how do obsługi sprzętu oraz w zakładach LP, które posiadają niezbędne zaplecze techniczne i zasoby ludzkie do obsługi tych urządzeń, a które z uwagi na zużycie urządzeń będą wymieniały dotychczasowy sprzęt na nowy.


W zeszłym roku informowano, że ZUP LP w Łodzi ma zakupić nie pięć, a sześć zestawów maszyn harwester plus forwarder, czyli łącznie 12 maszyn.
Polski Związek Pracodawców Leśnych sprzeciwiał się zakupom maszyn argumentując, że w żaden sposób nie rozwiąże to trudnej sytuacji na rynku, a wręcz przeciwnie - pogłębi problemy z jakimi borykają się obecnie przedsiębiorcy leśni. W odpowiedzi przedstawiciele LP tłumaczyli, że maszyny mają być wykorzystywane w „działaniach nagłych, interwencyjnych”.


 
Dodano 13:58 22-03-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama