Dodaj do ulubionych

Powrót Lasów do FSC

FSC wraca do Lasów, pierwszą dyrekcją, gdzie zostanie przywrócona certyfikacja będzie RDLP w Białymstoku.


W tej sprawie 29 lutego 2024 Kim Castensen, dyrektor generalny FSC International, spotkał się z Mikołajem Dorożałą, wiceministrem klimatu i środowiska i Jerzym Fijasem, zastępcą dyrektora generalnego Lasów Państwowych.  


Obecnie certyfikatem posługują się tylko cztery regionalne dyrekcje: Katowicka, Szczecińska, Szczecinecka i Zielonogórska. Katowicka i Szczecińska są aktualnie w trakcie audytu prowadzącego do podtrzymania certyfikacji.


W maju bieżącego roku prace nad krajowym standardem powinny dobiec końca. Nowy standard zastąpi poprzedni w grudniu 2025 roku.


– Wierzę, że istnieją solidne podstawy, aby kontynuować certyfikację FSC w polskich lasach, a po spotkaniu jestem pewien, że wspólnie możemy szybko osiągnąć pożądane rezultaty. Z naszej strony zapewniamy pełne zaangażowanie w dalsze rozmowy – mówił dyrektor Kim Carstensen.


Podczas spotkania powołano zespół zadaniowy, który ma pracować nad rozwiązaniami prowadzącymi do przywrócenia FSC w całym kraju, a w pierwszej kolejności - w RDLP w Białymstoku.

Źródło: gov.pl

 
Dodano 14:10 22-03-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama