Dodaj do ulubionych

Wizja ZERO w zulach

Kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy skontrolują przedsiębiorstwa leśne w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Wizja ZERO, która ma na celu zredukowanie lub całkowitą eliminację wypadków śmiertelnych związanych z pracą.


Każda Okręgowa Inspekcja Pracy zrealizuje dwie kontrole w podmiotach o różnej klasyfikacji działalności. Podstawowym kryterium doboru zakładów, zgodnie z założeniami Wizji ZERO, będzie fakt zaistnienia wypadku przy pracy w ciągu ostatnich pełnych trzech lat.


Kontrole zaplanowano w okresie od 15 marca 2024 do 30 czerwca 2024.


W kampanii Wizja ZERO biorą wszystkie państwa członkowskie UE i każde będzie przeprowadzało inspekcje w przedsiębiorstwach. Inspekcje będą prowadzone w trzech sektorach: rolnictwa i leśnictwa, budownictwa oraz transportu.

Celem jest oczywiście ustalenie najczęściej napotykanych przeszkód w zapewnianiu bezpieczeństwa pracownikom, szerzenie świadomości dotyczącej procedur związanych z badaniem wypadków i zgonów w miejscu pracy.


Jak informują autorzy przewodnika po kampanii, w 2020 roku doszło do 3355 śmiertelnych wypadków przy pracy na terenie Unii Europejskiej, z czego 11,4 proc. miało miejsce w sektorze leśnictwa i rybołówstwa.

 
Dodano 14:15 21-03-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama