Dodaj do ulubionych

FSC w RDLP w Białymstoku

Certyfikacja FSC wraca do RDLP w Białymstoku.

Jednostka będzie mogła rozpocząć proces ubiegania się o nią na podstawie tymczasowej umowy licencyjnej. Konieczne będzie wykonanie audytu i przeprowadzenie konsultacji społecznych.

– Certyfikacja FSC to jeden z postulatów naszych partnerów z branży drzewnej i samorządów. Dlatego z zaangażowaniem wchodzimy w nowe relacje z FSC Polska. Nie zapominamy przy tym, że winniśmy dochować wszelkiej staranności, by zawierając umowy, w pełni zabezpieczyć interes Skarbu Państwa, w tym Lasów Państwowych – powiedział Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Przypomnijmy, LP rozpoczęły proces odchodzenia od certyfikacji FSC w 2022 roku, redukując liczbę posiadających ją dyrekcji z piętnastu do czterech. Falę rezygnacji powstrzymała jednak zmiana rządu.


29 lutego br. podczas spotkania władz Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz FSC powstał zespół roboczy, który rozpoczął prace nad rozwiązaniami umożliwiającymi przywrócenie certyfikacji FSC w lasach zarządzanych przez LP w całym kraju.

– Bardzo mnie cieszy nowe otwarcie w relacjach z Lasami Państwowymi. Postępy prac zespołu roboczego najlepiej świadczą o chęci współpracy wszystkich stron. Mogę zapewnić o naszym pełnym zaangażowaniu w kontynuację rozmów – zaznaczyła Karolina Tymorek, Dyrektorka FSC Polska.

Zespół roboczy zajmuje się kwestią i umowy licencyjnej na korzystanie ze znaków towarowych FSC, a także postępami w procesie prac nad rewizją krajowego standardu FSC dla Polski. Chodzi o  wypracowanie długofalowego rozwiązania, które umożliwi przywrócenie tego certyfikatu w skali ogólnokrajowej.

Wszystkie 17 RDLP w kraju korzystają z certyfikacji PEFC.

 
Dodano 14:46 26-03-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama