Dodaj do ulubionych

100 rezerwatów na 100 lat LP

Jubileusz powstania Lasów Państwowych obchodzony w tym roku ma być uczczony ustanowieniem 100 nowych rezerwatów przyrody.

Ponad 200 propozycji nowych obszarów chronionych zgłosiły już nadleśnictwa.  
 

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Jerzy Fijas, zastępca dyrektora generalnego ds. zrównoważonej gospodarki leśnej. Nowe rezerwaty mają odzwierciedlać przyrodnicze bogactwo i różnorodność.

Jednocześnie, podczas wyboru projektów, LP chcą działać w pełni transparentnie – propozycje będą dostępne w internecie do wglądu wraz z uzasadnieniem i dokumentacją fotograficzną. W razie wątpliwości co do nazwy ma się odbywać głosowanie.


Sto wybranych propozycji zostanie w ciągu dwóch najbliższych miesięcy przedstawionych w internecie. Następnie odbędą się konsultacje społeczne, po których wnioski o utworzenie rezerwatów zostaną skierowane do Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska.


 – Liczę, że pierwsze rezerwaty z okazji 100-lecia powstaną jeszcze w tym roku. To będzie trwałe i najlepsze upamiętnienie naszego jubileuszu, jakie można sobie wyobrazić – mówił dyrektor generalny LP Witold Koss.


Źródło: lasy.gov.pl
Dodano 15:34 25-03-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama