Dodaj do ulubionych

Kontrolowany zrzut z drona

Firma Drone Amplified wykorzystała drony do zatrzymania rozprzestrzeniania się ognia. Bezzałogowy statek powietrzny wyposażono w wyrzutnię ładunków podpalających IGNIS.

Zrzuca on ładunki zapalające w wybranych miejscach, by tworzyć kontrolowane pożary, pomagające w walce z żywiołem. Kontrolowany zrzut podpalających kulek tworzy niewielkie pożary, które zatrzymują rozprzestrzenianie się większego ognia.


Wewnątrz ładunków znajduje się proszek nadmanganianu potasu, który po upadku na ziemię zaczyna się palić, tworząc punkt zapalny o stosunkowo niewielkiej temperaturze. Dron zrzucający ładunki jest wyposażony w wirtualną barierę, która zapobiega zrzutom w niewłaściwych miejscach.


Drony te nie mają zastępować załogowych lotów przeciwpożarowych, a jedynie uzupełniać luki w zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Dodatkowo, urządzenia mogą bez trudu poruszać się w trudnodostępnych miejscach, gdzie ludzie ze sprzętem gaśniczym nie mogliby się dostać.


Drony z systemem IGNIS mogą przenosić do 450 ładunków i zrzucać je w ciągu niecałych 4 minut. Możliwa jest praca za dnia i nocą.

Źródło: droneamplified.com

 
Dodano 15:26 21-05-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama