Dodaj do ulubionych

Nowy harwester trzebieżowy Novotny

Czeski producent maszyn leśnych i rolniczych Novotny prezentuje nowy model harwestera H512 przeznaczony do trzebieży.

Marka przez długi czas unikała otwierania linii maszyn o takim zastosowaniu, choć wcześniej powstało parę prototypów. Powodem była duża podaż niewielkich modeli harwesterów od innych marek.


Teraz, po przedyskutowaniu sytuacji z klientami, zarząd Novotny stwierdził, że na rynku powstała luka do wypełnienia ośmiokołowym harwesterem o niewielkiej szerokości i dobrej zwrotności, z długim wysięgnikiem. H512 opracowywano przez dwa lata, a pierwszy egzemplarz testowy powstał w czerwcu 2023 roku.
Maszyna jest napędzana silnikiem FPT F34 o pojemności 3,4 litra i mocy 55 kW, generującym moment obrotu 320 Nm. Układ oczyszczania spalin nie wymaga AdBlue, wykorzystuje jedynie filtr cząstek stałych.


Szerokość modelu H512 to zaledwie 1,86 metra, choć po założeniu opon 500 mm zamiast 400 mm (co jest rekomendowane przez producenta) wartość ta rośnie do 2,1 metra szerokości. Koła przedniej części maszyny poruszają się po tym samym torze co tylnej, a zawieszenie bogie na każdej parze kół pozwala na płynne poruszanie się po każdych nierównościach.


Komponenty jezdnego układu hydraulicznego pochodzą od renomowanego producenta Bosch Rexroth. Hydraulika robocza posiada pompę generującą ciśnienie 230 bar, zbiornik mieści 140 litrów, a w obiegu znajdują się dwie chłodnice płynu.


Nowe egzemplarze są oferowane z głowicą Kesla RH16 o maksymalnej średnicy cięcia 45 cm i przesuwem o prędkości 4 metry na sekundę. Urządzenie radzi sobie ze ścinką i okrzesywaniem gatunków iglastych i liściastych.


Obecnie przedstawiciele marki prezentują nowy model na rozmaitych wydarzeniach w całej Europie, w tym KWF w Niemczech, DemoForest w Belgii czy APF w Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.loader.cz

 
Dodano 15:35 21-05-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama