Dodaj do ulubionych

Włoskie rozdrabniacze Berti

Berti Macchine Agricole to włoskie przedsiębiorstwo, w którego ofercie znajdują się maszyny do utrzymania i pielęgnacji terenów zielonych, do zagospodarowania terenów rolniczych i leśnych.
 
Historia Berti Macchine Agricole sięga roku 1920, kiedy to firma rozpoczęła produkcję niewielkich maszyn rolniczych. Pierwszy ciągnikowy rozdrabniacz bijakowy został wyprodukowany w 1972 roku. Od tego czasu produkcja mulczerów rozwinęła się i obecnie dostępnych jest kilkadziesiąt modeli do różnych maszyn i różnorakiego przeznaczenia.  


W 2024 roku zakład osiągnął jeden z założonych kamieni milowych, którym było sprzedanie 130 tysięcznej maszyny sygnowanej logo Berti.
Hasłem firmy jest „uczynić niemożliwe możliwym”, co przedsiębiorstwo próbuje osiągnąć ciągłym rozwojem oraz unowocześnianiem maszyn oraz wprowadzaniem kolejnych innowacji.

Berti produkuje trwały, niezawodny i najwyższej jakości sprzęt, który jest sprzedawany w ponad 650 punktach dealerskich na całym świecie. Dział badań analizuje opinie i uwagi użytkowników tak, aby bezustannie ulepszać i poprawiać jakość swoich maszyn oraz sprostać zmieniającym się wymaganiom.
Berti po 2016 roku dołączyła do projektu „Przemysł 4.0”.

Pozwoliło to na unowocześnienie fabryki i zdalne połączenie wszystkich działów zarówno wewnątrz zakładu, jak i poza nim. Obecnie Berti jest w stanie wizualizować w czasie rzeczywistym postęp prac na każdej linii produkcyjnej i śledzić wszystkie etapy prac.


Berti ze swoimi maszynami podzieliło się na dwa działy: rolniczy i profesjonalny. W gamie urządzeń rolniczych można znaleźć różnych rozmiarów mulczery do traw i niewielkich gałęzi, kosiarki międzyrządowe wykorzystywane w sadach i winnicach, kosiarki rotacyjne do traw, maszyny do przycinania żywopłotów na wysięgniku, glebogryzarki czy brony wirnikowe. W każdej kategorii można znaleźć po kilka modeli i dopasować je do posiadanego sprzętu oraz wymagań.


W gamie sprzętu z linii profesjonalnej występuje inny podział. Tutaj maszyny są podzielone w zależności z jaką maszyną mają współpracować. Są to urządzenie montowane na minikoparkach 1,5–4 t, koparkach 4,5–11,5 t, koparkach 12–20 t, koparkach o masie własnej powyżej 20 t, ładowarkach burtowych, czy na pojazdach zdalnie sterowanych.

Niestety w linii profesjonalnej nie ma urządzeń agregowanych z ciągnikami rolniczymi. W Polsce jeszcze jest mało popularne stosowanie maszyn montowanych na koparkach, wiąże się to najczęściej z koniecznością dodatkowego transportu takiej koparki na miejsce pracy przy pomocy przyczep niskopodwoziowych. 

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


 


 




Dodano 13:26 26-05-2025


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama