Dodaj do ulubionych

Zawodnicy z Antypodów ponownie najlepsi!

W dniach 25–26 października w wypełnionej po brzegi Porsche Arena w Stuttgarcie (Niemcy) najlepsi drwale zmierzyli się w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Świata Stihl Timbersports Series 2013. W zawodach polegających na przecinaniu przy użyciu pilarki spalinowej i olbrzymiej piły ręcznej oraz przerąbywaniu siekierą kłód drewna rywalizowało ponad 120 zawodników z 24 krajów świata.

Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów Polski. Warto dodać, że wszyscy nasi reprezentanci to członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach indywidualnych wystąpił Krystian Kaczmarek z miejscowości Ostoje k. Rawicza (woj. wielkopolskie). 25–latek zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym ostatecznie zajął dziewiątą lokatę.

Mistrzem Świata został Brad de Losa z Australii, drugi był Matt Cogar z USA, a na najniższym stopniu podium stanął Martin Komarek z Czech.

W zawodach drużynowych nasz kraj reprezentował 4-osobowy zespół w składzie: Robert Adamowicz (Tarnowskie Góry), Jacek Groenwald (Połczyno, woj. pomorskie), Marcin Juskowski (Szkaradowo, woj. wielkopolskie) i Krystian Kaczmarek. Zadaniem sztafety było jak najszybsze uporanie się z czterema kłodami drewna.
Polacy w pierwszej rundzie, która decydowała o późniejszym rozstawieniu, zajęli 10 miejsce i awansowali do 1/8 finału bez potrzeby startu w barażach. W kolejnej rundzie trafili jednak na mocny zespół gospodarzy Mistrzostw. Niestety, Niemcy okazali się lepsi, a Polacy zostali sklasyfikowani na miejscach 9-16. W zawodach drużynowych zwyciężył zespół z Nowej Zelandii przed USA i Australią.