Dodaj do ulubionych

Kurs brakarski drewna okrągłego

Kurs brakarski drewna okrągłego dla tartaczników i przedsiębiorców leśnych

Surowiec drzewny stanowi główne centrum kosztów w tartacznictwie. Każda zaoszczędzona złotówka podczas jego zakupu przekłada się bezpośrednio na wzrost zysku przedsiębiorstwa. Teoretycznie cena jaką płacimy za drewno zależy od jego jakości. W rzeczywistości częste są sytuacje kiedy jakość drewna trafiającego do zakładu odbiega od tej zapisanej w dokumentach. Brak prawidłowej kontroli jakości surowca powoduje, że firmy przepłacają za kupowane drewno.


Podczas szkolenia nauczysz się:
•    Jak rozpoznawać wady drewna, mierzyć i prawidłowo klasyfikować surowiec drzewny?
•    Jak skutecznie przeprowadzić proces reklamacji drewna kupionego w Lasach Państwowych?
•    Jak manipulować dłużycę, aby optymalnie wykorzystać zakupione drewno?


Zajęcia prowadzone będą przez fachowców i praktyków. Szkolenie obejmuje cześć teoretyczną oraz zajęcia praktyczne w tartaku: rozpoznawanie wad, klasyfikacja surowca, wpływ wad na jakość tarcicy. Uczestnicy kursu otrzymają interesujące materiały szkoleniowe (m.in. książka Wady drewna).
W szkoleniu mogą wziąć udział pracownicy tartaków i przedsiębiorstw drzewnych oraz pracownicy i właściciele przedsiębiorstw leśnych. Grupa będzie liczyła maksymalnie 15 osób, a szkolenie potrwa 6 dni (48 godzin).

Jaki jest cel szkolenia?

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestniczące w nim osoby umiejętności oceny jakości surowca i jego klasyfikacji zgodnie z obowiązującymi normami. Tartacznikom szkolenie da niezbędne umiejętności do skutecznego reklamowania surowca niezgodnego z normami, co przełoży się na konkretne oszczędności przy zakupie surowca. Pracownikom przedsiębiorstw leśnych szkolenie umożliwi nabycie umiejętności oceny jakości surowca po pozyskaniu drewna, co ułatwi komunikacje z leśnikami i oszczędzi wielu niepotrzebnych prac po pozyskaniu drewna (np.: dodatkowe sortowanie surowca). Posiadanie ukończonego kursu brakarskiego to również coraz częstszy wymóg przy SIWZ w przetargach na usługi leśne. 

Termin szkolenia 
od 27 maja (wtorek) do 1 czerwca (niedziela)

Miejsce szkolenia:
Zakwaterowanie i część teoretyczna odbędzie się w Hotelu "Pod Kaczorem" Piotrowo Pierwsze 1, 64-020 Czempiń (www.piotrowo.pl) 
Zajęcia praktyczne odbywać się będą na terenie zakładu P.U-H "Trak" Wojciech Łabiński Racot, ul. Ogrodowa 1 (www.trakwojtek.pl)
 
Koszt szkolenia:
2490 zł netto (+23% VAT) / os.
Dla osób zgłaszających się do 10 maja rabat 20%. Cena po rabacie wynosi 1992 zł netto
W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu, oraz komplet materiałów szkoleniowych, w ramach których każdy uczestnik otrzyma m.in. specjalistyczne książki.

Zgłoszenia na szkolenie:

Ostateczny termin zgłoszeń mija 21 maja
 
Zgłoszenia uczestników kursu przyjmowane są:

- telefonicznie pod nr. 61 624-34-67
- faxem pod nr. 61 624-37-14
- e-mailem: biuro@forestcc.pl
Należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, do pobrania na www.forestcc.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

- Przedsiębiorcy leśni: Jacek Rutkowski: 690-800-290, j.rutkowski@forestcc.pl
- Branża drzewna: Katarzyna Jabłońska: 601-876-319, k.jablonska@drewno.pl

 

program kursu




Dodano 13:33 06-05-2014


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama