Dodaj do ulubionych

Duże rębaki do zadań specjalnych

Firma Doppstadt to jeden z liderów w produkcji maszyn do przetwórstwa odpadów. Długoletnie doświadczenie pozwoliło jej nie tylko na zaproponowanie szerokiej palety produktów, ale też na dopasowanie ich do potrzeb klientów.

Wzmianka o szerokim asortymencie maszyn nie jest czczą przechwałką – Doppstadt produkuje bowiem rozdrabniacze, przesiewacze, rębaki i miksery zarówno w wersjach stacjonarnych, jak i mobilnych.  Poniżej prezentujemy kilka wybranych modeli.

DH 810
Według informacji producenta, model ten znajduje idealne zastosowanie w kwestiach związanych z gospodarowaniem na terenach upraw i w dorosłych drzewostanach. Jest to precyzyjny rębak, posadowiony na przyczepie dwuosiowej, dzięki czemu łatwo go transportować do miejsc wykonywania pracy.
Model DH 810 oferuje możliwość zrębkowania drewna i pozostałości leśnych o średnicy do 900 mm. Efektem końcowym jest materiał o wysokiej jakości i ściśle określonych rozmiarach.
Niewątpliwym plusem tego urządzenia jest jego szybka gotowość do pracy. Wszystkie elementy sterujące są bowiem zgromadzone w jednym punkcie, co znacznie skraca czas przygotowania maszyny do pracy. Co ciekawe, najważniejszymi funkcjami maszyny można sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Kolejnym plusem DH 810 jest łatwość serwisu i czyszczenia. Wszystko to za sprawą łatwo dostępnych elementów budowy i sprytnie zastosowanych rozwiązań. Dla przykładu element chłodzący, jakim jest wentylator, ma możliwość obrotu także w drugą stronę, co sprawia, że staje się częścią samooczyszczającą. Co istotne – niska prędkość wentylatora sprawia, że wydzielany przez niego poziom hałasu mieści się w dolnych rejestrach obowiązujących norm. Podobnie rzecz się ma z dobrze izolowaną komorą silnika.
Cała nadbudowa tegoż modelu ma możliwość obrotu o 270°, a zoptymalizowane kosze przesiewowe i sztywna belka tnąca gwarantują jednorodny materiał uzyskany z rozdrabniania.

DH 910 SA
Doppstadt DH 910 SA to wersja klasycznego DH 910 specjalnie przystosowana do transportu za pomocą ciągnika siodłowego, co oznacza, że maszyna ta wyposażona jest w dłuższy most podawczy (łącznie 6,8 m). Urządzenie to charakteryzuje solidna konstrukcja, co gwarantować ma jej długoletnią żywotność. Bęben rozdrabniający wykonany jest w całości ze stali, co podobnie jak w poprzednim modelu, wraz z połączeniem ze sztywnymi nożami, gwarantuje uzyskanie jednorodnego materiału, dobrze rozdrobnionego.
Co ciekawe, łatwo zmieniać wielkość zrębków poprzez montowanie koszy o innych parametrach oczek, lub regulując prędkość podawania materiału. Maszyna występuje w dwóch wersjach w zakresie odprowadzania materiału tj. poprzez wentylator i komin wyrzutowy oraz poprzez taśmociąg odprowadzający.
Stół podawczy wyposażono w opancerzoną ruchomą podłogę oraz rolkę wprowadzającą bezproblemowe podawanie drewna różnego rodzaju i kształtów. Co istotne, pokaźnych rozmiarów drzwi serwisowe z każdej strony chronią przed zanieczyszczeniem, jednocześnie umożliwiając w razie potrzeby łatwy dostęp do wszystkich podzespołów rębaka, a nieskomplikowana wymiana noży możliwa jest z wewnątrz komory silnikowej maszyny. W opcji dostępne jest m.in.: sterowanie radiowe, samonapęd maszyny, czy separacja ferromagnetyczna (dla wersji z taśmociągiem wyładowczym).

Paweł Bąk

 

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ
Dodano 16:05 30-09-2014


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama