Dodaj do ulubionych

45-lecie Ponsse

Mała, rodzinna firma założona w niewielkiej miejscowości 45 lat temu, dziś jest jednym z największych na świecie producentów maszyn.
Gdyby okazji do świętowania było mało, 30 stycznia Ponsse sprzedało maszynę numer 10 000, w dodatku maszyna ta trafiła do przedsiębiorcy, który zaczynając swoją działalność 25 lat temu kupił swoją pierwszą maszynę właśnie ze stajni Ponsse. Jakie plany ma Ponsse na obecny rok? Inwestycje! Firma zamierza zainwestować w produkcję i rozwój swojej sieci serwisowej ok. 8,5 mln euro.
W ubiegłym roku inwestycje firmy skupiły się na rozbudowie i modernizacji fabryki w Vieremä oraz na budowie pomieszczenia do testowania prototypów. Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 4 mln euro.
W ubiegłym roku Ponnse rozpoczęło także swoją działalność w Australii i Chile. Pod koniec roku do krajów tych trafiły nowe maszyny Ponsse, przy czym eksport sprzętu do Australii był pierwszym takim wydarzeniem w historii firmy (w 1990 roku dostarczona była pierwsza maszyna do Chile). Oprócz inwestycji w produkcję Ponsse chce wybudować nowe centrum serwisowe w Rovaniemi w Finlandii. Cały czas trwają także prace nad nowym modelem Ponsse, który być może już niedługo wejście do seryjnej produkcji.
Dodano 13:30 26-02-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama