Dodaj do ulubionych

World Bioenergy 2012

W dniach 29–31 maja koło Jonkoping w Szwecji (tereny znane z organizacji targów Elmia Wood) odbyły się międzynarodowe targi bioenergetyczne. Swoje produkty i usługi zaprezentowało ponad 143 wystawców z 19 krajów. Jak informują organizatorzy zwiedzający reprezentowali około 1300 firm i organizacji z 63 krajów całego świata.

W czasie targów organizatorzy przygotowali dla uczestników propozycję około 40 wyjazdów terenowych do miejsc, w których można było zobaczyć, jak w praktyce sprawdzają się różne rozwiązania z dziedziny bioenergii. Celem jednej z takich wycieczek był nowy zakład produkcji biogazu, w którym zwiedzający mieli okazję zobaczyć, jak odpady spożywcze są przekształcane w przyjazne środowisku paliwa do samochodów.

Targi odwiedzili oczywiście także Polacy. Z relacji naszych Czytelników wynika, że spora była oferta techniki grzewczej: pieców c.o. na pellet, zrębki czy drewno. Niestety wielu wystawców, głównie tych prezentujących się w halach, ograniczyło się do przywiezienia laptopów i ulotek. Na zewnątrz wystawcy organizowali pokazy, nie było może ich aż tak wiele, ale z drugiej strony chciałoby się, by każde nasze polskie targi leśne miały ich choć tyle.

Na World Bioenergy można było m.in. zobaczyć baleciarkę do gałęzi oraz nowy, biomasowy rębak Bandit, model 2290/440 KM. Taka maszyna została sprzedana także do Polski.

– Ta maszyna, co ciekawe, ma w opcji bęben do produkcji dużego rozmiaru zrębki oraz podwyższany kanał wyrzutowy. Na naszym stoisku mieliśmy jeszcze gąsienicowy 3680T wyposażony w układ nożowy oraz model 3680 na kołach, który zainstalowany miał standardowy układ frezowy (bijakowy) – mówi Artur Głowa z firmy Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni z Krakowa, który prezentował te maszyny na targach.

A.B.
Dodano 09:00 26-06-2012


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama