Dodaj do ulubionych

Targi LIGNA 2019

Ponad 1500 wystawców z ponad 50 państw zaprezentuje się podczas LIGNA 2019 –Targów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki i Przetwarzania Drewna. Impreza odbędzie się w dniach od 27 do 31 maja 2019 w salach wystawienniczych Deutsche Messe w Hanowerze.

Wystawcy zaprezentują się na powierzchni wystawienniczej 130 tys. m² i na terenie otwartym.
W ciągu pięciu dni targowych pokazane zostaną innowacje z zakresu narzędzi, maszyn i urządzeń do produkcji jednostkowej i seryjnej, technologii powierzchni, produkcji wyrobów drewnopochodnych, maszyn tartacznych, energii z drewna, komponentów maszyn i systemów automatyzacji oraz sprzętu leśnego.

Nacisk zostanie położony na digitalizację, która jest decydującym czynnikiem stymulującym wzrost rentowności we wszystkich sektorach.
– Będzie to najważniejsza impreza dla przemysłu obróbki drewna, a także arena dla innowacji w branży leśnej. Odwiedzająca targi profesjonalna publiczność będzie mieć szansę obejrzenia na żywo rozwijającej się w zawrotnym tempie produkcji digital i płynących z niej korzyści dla całego sektora – powiedział Christian Pfeiffer, dyrektor globalny LINGA and Woodworking Shows, podczas konferencji prasowej w Warszawie 27 lutego br.

Nowości spodziewane są we wszystkich segmentach: począwszy od techniki leśnej przez produkcję mebli i okien po techniki narzędziowe i techniki obróbki powierzchni.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie eksponować trzy tematy: „Zintegrowaną obróbkę drewna – rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta”, „Inteligentne technologie powierzchniowe” i „Dostęp do surowców i technologii”, w ramach forum „Wood Industry Summit” – branżowego spotkania ekspertów, podczas którego eksperci będą dyskutować na temat optymalizacji całego procesu pozyskania i obróbki drewna – od lasu do tartaku. Poruszone zostaną również tematy ochrony zasobów naturalnych, a także przyszłości sektora leśno-drzewnego.

Pojawi się również temat start-upów sektora leśnictwa.
LIGNA 2019 zaprezentuje w siedmiu sektorach: narzędzia, maszyny i urządzenia do produkcji jednostkowej i seryjnej, technikę powierzchniową, materiały drewnopochodne, technikę tartaczną, energie pozyskiwana z drewna, komponenty maszyn i technikę automatyzacji oraz technikę leśną.

Ten ostatni dział, który może zainteresować zulowców z Polski, będzie prezentowany na terenie otwartym, a także w pawilonach 32,33 i 35. – Polacy to po Niemcach druga narodowość najliczniej reprezentowana na targach, cieszymy się, że zaufali nam jako organizatorom targów – zaznaczył Christian Pfeiffer. Na imprezie będzie się wystawiało 19 firm z Polski.

Targi LIGNA tradycyjnie eksponują szeroko ofertę branży tartacznej i obróbki drewna, ale jak zaznacza Christian Pfeiffer, nie zabraknie również wielkich maszyn do pozyskiwania drewna – pojawią się m.in. marki John Deere, Rottne, Ponsse. 

Po raz pierwszy podczas LIGNA zorganizowane zostaną zawody drwali. Około 100 zawodników będzie rywalizowało w takich konkurencjach jak: wymiana łańcucha, cięcie kombinowane, precyzyjne i obcinanie gałęzi. Przewidziano również mistrzostwa operatorów forwarderów.

Odbędzie się również LIGNA.Forum, na którym pojawią się tematy interesujące przedstawicieli sektora obróbki drewna. Organizatorzy przewidzieli także LIGNA trainings, czyli szkolenia dla stolarzy i cieśli z zakresu techniki dla rzemiosła. 
Dodano 13:59 12-03-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama