Dodaj do ulubionych

Weto Prezydenta RP i obrona LP

Andrzej Duda z początkiem stycznia br. zawetował ustawę o działach administracji rządowej, która przesuwała Lasy Państwowe pod nadzór Ministerstwa Rolnictwa.


Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu: "Biorąc pod uwagę troskę o ochronę przyrody i lasy w Polsce, wątpliwości budzi zasadność wyodrębnienia z działu administracji rządowej środowisko – nowego działu leśnictwo i łowiectwo. Odpowiedzialność ministra właściwego do spraw środowiska za obszar leśnictwa i łowiectwa ma długą i dobrą tradycję.
W czasie prac parlamentarnych nad przedmiotową ustawą nie padły argumenty w dostateczny sposób przemawiające za proponowaną zmianą. Z tych względów, ta kwestia powinna być przedmiotem ponownej, szerokiej debaty, w czasie której stanowiska przedstawić będą mogły wszystkie zainteresowane strony."


Kilkanaście dni później doszło do kompromisu pomiędzy Prezydentem RP a rządem i przyjęto nowy projekt ustawy o działach administracji rządowej. Lasy Państwowe zostaną przeniesione do nowo powstałego działu "leśnictwo i łowiectwo", ale ten zostanie w Ministerstwie Środowiska, a nie tak jak chciał rząd w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodano 13:12 26-01-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama