Dodaj do ulubionych

Zawody i konferencje na targach

Mistrzostwa Polski Drwali rozgrywane są pod auspicjami Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, które jako jedyne może delegować najlepszych polskich zawodników na Mistrzostwa Europy Drwali organizowane przez międzynarodową organizację IALC.

W zawodach startuje 40 zawodników wyłonionych w kilku regionalnych eliminacjach, także oczywiście rozegranych według regulaminu IALC.

Pierwsza konkurencja, ścinka drzew, zostanie rozegrana w lesie 7 września. Będzie dostępna dla widzów. Kolejne konkurencje odbędą się już na terenie targów 8 września od godz. 10.00. Wręczenie nagród nastąpi ok. godz. 16.00.

Konferencja dla instruktorów ścinki drzew pod hasłem: „Dobre szkolenia drwali” odbędzie się 7 września w godz. 14.00-18.00, w auli CEPL w Rogowie.

Udział w niej bierze kilkudziesięciu zaproszonych imiennie, najbardziej aktywnych instruktorów ścinki w Polsce. Będą oni dyskutować o tym, jak powinien wyglądać dobry kurs dla drwali-operatorów pilarek oraz jaki jest obecnie status zawodu drwala

Konferencja dla przedsiębiorców leśnych pod hasłem: „Zawód drwal – wymogi prawne i zagrożenia” odbędzie się 9 września, w godz. 13.00 – 17.00, w auli CEPL w Rogowie.

Udział w niej biorą właściciele i pracownicy zakładów usług leśnych zainteresowani tym, jak ustrzec się kar nakładanych przez Państwową Inspekcję Pracy w związku z niespełnianiem wymogów prawnych dotyczących zatrudniania na stanowisku drwal – operator pilarki.

Na konferencji specjaliści będą też radzić, jak przygotować się do obowiązkowych badań stanowiska pracy drwala pod kątem zagrożeń związanych z pracą pilarką (pomiary hałasu i drgań).

Organizatorami wszystkich tych wydarzeń są: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych, Stowarzyszenie Instruktorów Obsługi Maszyn Ogrodniczych i Leśnych oraz Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie.

Patronat honorowy nad Międzynarodowymi Targami Leśnymi w Rogowie pełni m.in. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Marian Pigan.

Patronat honorowy nad konferencjami sprawuje też m.in. Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

 

Sponsorami głównymi zawodów i konferencji są: MAKITA i HUSQVARNA.
 
Nowa Gazeta Leśna  jest patronam medialnym tych imprez.
 
Więcej: www.drwaledukacja.pl, ww.splgoluchow.pl, www.targilesne.pl
Dodano 09:57 25-08-2011


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama