Dodaj do ulubionych

Pomoc przy kominkowym

Niemiecka firma BGU Maschinen w swojej ofercie posiada między innymi łuparki, piły, piło-łuparki służące do szybkiego przygotowania opału, a także przyczepy leśne, żurawie, chwytaki, wciągarki i rębaki.

W dobie mody ekologicznego ogrzewania domostw, wyjątkowo szybko rozwija się rynek odbiorców i producentów drewna kominkowego. Aby takowe wyprodukować, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Takiego dostarcza firma BGU Maschinen i to już od 1970 roku. Jej wyłącznym przedstawicielem na naszym rodzimym rynku jest BL System.

Tradycja
Firma BGU Maschinen powstała w Niemczech, w Ansbach - Brodswinden, gdzie na początku zaspokajała lokalne potrzeby w zakresie obróbki drewna (pierwszym produktem była piła tarczowa). Z biegiem lat jej znaczenie rosło i została przekształcona w nowoczesną, międzynarodową firmę, która dostarcza swe produkty nie tylko dilerom, ale także centrom handlowym. Na dzień dzisiejszy jej wyroby można zakupić w 18 krajach europejskich.
Firma szczyci się tym, że mimo postępu w wielu dziedzinach, w dalszym ciągu pozostaje wierna starym przyzwyczajeniom i stawia na jak największy kontakt bezpośredni. W tym celu zatrudnia 110 wykwalifikowanych pracowników, którzy reagują na wszelkie potrzeby klientów.

Do pieca i nie tylko
Co znajdziemy w ofercie niemieckiego producenta? Przede wszystkim kompletne zestawy do przygotowania opału – łuparki, piły, piło-łuparki, specjalne piły służące do szybkiego przygotowania opału, a także rębaki. Są to urządzenia zarówno stacjonarne, jak i montowane na ciągnikach. Oprócz tego, firma oferuje także sprzęt leśny – żurawie załadunkowe, wciągarki, przyczepy leśne. To nie wszystko, bowiem w ofercie BGU Maschinen znajdują się też urządzenia do obróbki metali.
Producent zarzeka się, że wszystkie maszyny opuszczające jego fabrykę są niezawodne i godne noszenia miana „niemieckiej solidności”. Przyjrzyjmy się kilku wybranym produktom.

Paweł Bąk

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 

 

 

Piło-łuparka KSS 300
Jest to przydomowe, jednoosobowe urządzenie, o zwartej konstrukcji i budowie, które jest w stanie przyciąć i rozłupać drewno o średnicy do 30 cm i długości do 2,5 m. Siła rozłupywania tego modelu wynosi 6 t, a całość do pracy wymaga zasilania 230V. Uzyskiwane wałki: od 25 do 45 cm długości. Wymiary maszyny to (dł. x szer. x wys.): 1600 x 1050 x 1400 mm. Waga ok. 320 kg.

 
Dodano 15:30 27-06-2014


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama