Dodaj do ulubionych

Maszyny Awassos

Awassos to kanadyjska firma zajmująca się produkcją maszyn leśnych o niskim nacisku na podłoże.

Awassos w języku Abenaki, czyli rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej oznacza czarnego niedźwiedzia. Zwierzę to pomimo swoich sporych rozmiarów jest niezwykle zwinne. Podobnie maszyny Awassos są solidne, a ich lekkość oraz zwinność pozwalają swobodnie poruszać się w terenie.

Skider, harwarder i ciągnik gąsienicowy
Znajdujący się w portfolio Awassos niewielki skider MD80 występuje w wersji linowej lub chwytakowej. Dzięki odwracanemu fotelowi z oprzyrządowaniem sterowniczym, przekładni hydrostatycznej i wytrzymałej konstrukcji doskonale sprawdza się podczas pracy w środowisku leśnym.

MD80 posiada silnik wysokoprężny o pojemności 3,3 l i generujący moc 83 KM. Zbiornik paliwa mieści 85 l oleju napędowego. Długość całkowita maszyny to 515 m, szerokość 2,00 m, a prześwit pod maszyną wynosi 46 cm. Waga w zależności od wersji oraz wyposażenia waha się od 4,7 – 5,5 tony.


Firma sprzedaje także kompaktowy harwarder MT70, czyli połączenie harwestera z forwarderem. Maszyna wyposażona jest w żuraw z głowicą typu kroczącego. Kolumna żurawia umieszczona jest po prawej stronie kabiny na jednej podstawie razem z szoferką. W trakcie obrotu kabina obraca się razem z żurawiem, co przekłada się na dobrą widoczność w trakcie pracy. Za przegubem znajduje się nadwozie kłonicowe wyposażone w 4 pary stalowych kłonic. Silnik o pojemności 3,3 l generuje moc 74 KM. Napęd na koła przenoszony jest hydrostatycznie, co pozwala na płynne zwiększanie i zmniejszanie prędkości.

Prędkość maksymalna wynosi 14 km/h. Żuraw ma zasięg 5,3 m i może być wyposażony w chwytak do drewna zamiast głowicy ścinkowej, co czyni z maszyny typowy forwarder. Długość całkowita to 6,4 m przy szerokości 2,4 m. Prześwit pod maszyną wynosi niespełna 50 cm. Kabina jest ogrzewana oraz wyposażona w klimatyzację. Przednią szybę wykonano z poliwęglanu, dzięki czemu jest odporniejsza na uszkodzenie. Kabina hydraulicznie uchylana zapewnia łatwiejszy dostęp do podzespołów znajdujących się pod nią.


Awassos MD35 to natomiast mały, zwrotny ciągnik gąsienicowy wyposażony we wciągarkę oraz płytę oporową. Sercem maszyny jest 4-cylindrowy, wysokoprężny silnik Perkins generujący moc 35 KM. Motor chłodzony jest cieczą i przystosowany do zasilania biodieslem. Silniki hydrauliczne posiadają 2 przełożenia – szybkie i wolne. Prędkość maksymalna osiągana przez ciągnik to 12 km/h.

Gąsienice mają szerokość 26 cm każda. Szerokość całkowita maszyny to 1,24 m, a długość 3,28 m. Waga 1860 kg. Kabina dostępna jest w dwóch wersjach, jako otwarta oraz w pełni zamykana. Spełnia ona normy ROPS i FOPS. W standardowym wyposażaniu znajduje się gaśnica, lina wciągarki oraz 4 łańcuchy zrywkowe. Opcjonalnie maszyna może zostać doposażona w przednie oraz tylne wyjścia hydrauliczne oraz uniwersalną przeciwwagę montowaną na przód lub na tył ciągnika.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


 
Dodano 15:32 26-07-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama