Dodaj do ulubionych

Kanada. Plan sadzenia przekroczony

Od rozpoczęcia programu "2 miliardy drzew" w 2021 roku, w Kanadzie posadzono ich już ponad 110 milionów – ogłosił Jonathan Wilkinson, minister energii i zasobów naturalnych Kanady.

Wyprzedzono w ten sposób plan, który zakładał posadzenie w pierwszych dwóch latach 90 milionów drzew. Bardzo dobry wynik świadczy o tym, że plan ma szanse na pełną realizację w zakładanym czasie.


Minister ogłosił też, że udało się uzyskać nowe fundusze w wysokości 100 milionów dolarów, co pozwoli na posadzenie kolejnych 56 milionów drzew w najbliższym czasie. Dodatkowo, fundusze rządowe w wysokości 63,9 milionów dolarów pozwolą na posadzenie jeszcze 35 milionów drzew. Akcja ma tym większe znaczenie, że przez Kanadę przetaczają się wyjątkowo niszczycielskie pożary, powodujące utratę powierzchni leśnych, a wraz z nimi straty w bioróżnorodności.


Posadzenie dwóch miliardów drzew wymaga stałej współpracy ministerstwa ze szkółkami leśnymi, a także z resztą rządu, organizacjami pozarządowymi. Do tego dochodzi bardzo złożona logistyka. Zgodnie z zapowiedziami Wilkinsona, stale prowadzone są działania zmierzające do ukończenia projektu.
Źródło: Woodbusiness.ca
Dodano 16:56 27-08-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama