Dodaj do ulubionych

Odpolitycznienie LP w 10 krokach

Wybór, po części, należy do leśników. Albo będą wywierać presję na konieczne zmiany, albo tkwić w niszczącym samozachwycie – Artur Rutkowski były pracownik PGL LP, wraca do tematu upolitycznienia LP i formułuje najważniejsze zmiany, które powinny wprowadzić Lasy Państwowe.

Mój poprzedni tekst w lipcowej „Gazecie Leśnej” na temat katastrofalnych skutków upolitycznienia kadr w Lasach Państwowych przeczytały tysiące leśników i nie tylko (w ciągu pierwszych 24 godzin aż 5 tysięcy osób!). Pomyślałem sobie: o ironio, musieli, mnie – osobę piszącą i pracującą w LP od 25 lat – wywalić z pracy, żebym w końcu napisał coś tak poczytnego.

Dziękuję wszystkim leśnikom za ciepłe słowa, telefony i komentarze.
Powiedziało się „A”, trzeba powiedzieć „B”, więc dziś spróbuję pójść krok dalej. Łatwo jest stawiać diagnozy, trudniej znaleźć lek. Oto moja (ale nie tylko moja) propozycja, jak uzdrowić Lasy Państwowe i uwolnić je od patologii związanych z upolitycznieniem ich kadr.

Oczywiście mam nadzieję, że będzie częścią szerszej dyskusji, która powinna się przetoczyć przez nasze środowisko, choćby z okazji zbliżających się wyborów.
Co, moim zdaniem, mogłoby pomóc?

 

Czytaj cały artykuł na stronie FIRMYLESNE.pl
Dodano 15:32 14-09-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama