Dodaj do ulubionych

Wciągarki linowe Königswieser

Königswieser to austriackie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją wciągarek linowych.

Historia firmy sięga 1972 roku. Przez ponad 50 lat firma przechodziła wiele burzliwych zmian, a nawet kilkukrotnie była likwidowana i od nowa zaczynała swoją działalność.
Założycielem przedsiębiorstwa był Fredrich Königswieser. Od samego początku działalności Königswieser zajmował się produkcją wciągarek. Początkowo wytwarzała je dla innych znanych firm, aby od 1984 roku uruchomić produkcję oraz sprzedaż swojej własnej marki wciągarek – KMB.


W roku 1990 potężna burza „Vivian” dokonała ogromnych szkód w lasach. Wiatr miejscami w porywach osiągał prędkość ponad 250 km/h, niszcząc ogromne połacie lasów górskich w Szwajcarii. To wydarzenie wpłynęło na zwiększone zapotrzebowanie na sprzęt leśny, w tym na wciągarki. W krótkim czasie firma Königswieser podwoiła swoje obroty.

W 1993 roku firmę przejmuje Günter Königswieser – syn Fredricha – i następuje sprzedaż marki KMB oraz rozpoczęcie produkcji wciągarek KGD (Königswieser Günter Design) dostępnych do teraz. W roku 2014 nastąpiło rozbudowanie hal produkcyjnych oraz wzrost zatrudnienia. Obecnie firma ma 51 lat i jej szefem jest Günter Königswieser Junior, czyli wnuk założyciela Fredricha Königswiesera.

(...)

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ

 
Dodano 14:06 25-09-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama