Dodaj do ulubionych

Forest prosi o pomoc

Konsorcjum firm „Forest” zwraca się z prośbą do przedsiębiorców leśnych o pomoc finansową. Przedsiębiorcy chcą odwołać się od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, która  odrzuciła wniosek Forest w sprawie zaniżania ceny w przetargu na usługi leśne. Takie działania mają fundamentalny wpływ na dalszą przyszłość sektora usług leśnych.
O szczegółach całej sprawy pisaliśmy w marcowym numerze w artykule „Rażąco niska cena – czyli jaka?”, informowaliśmy również o sprawie na stronach internetowych gazetalesna.pl i firmylesne.pl.
Przypomnijmy z końcem zeszłego roku Konsorcjum Forest ze Szczecinka wystartowało do przetargu organizowanego przez Nadleśnictwo Miastko (woj. pomorskie)  Przedmiotem zamówienia były usługi leśne wykonywane na terenie jednostki w 2015 roku. W przetargu firma przedstawiła swoje stawki, ale przegrała, bo dała ceny wyższe niż konkurenci. Przedstawiciele konsorcjum uznali jednak, że odwołają się od decyzji nadleśnictwa do KIO. Rozprawa w tej sprawie odbyła się 16 lutego. Izba po zapoznaniu się ze sprawą, oddaliła wniosek konsorcjum. Firma Forest chce jednak walczyć dalej, żeby jednak odwołać się od wyroku KIO w sądzie musi wpłacić 75 tys. zł. na wpis do Sądu Okręgowego w Słupsku. Sprawa z powództwa powyższego Konsorcjum odnośnie rażąco niskiej ceny kontr oferentów w przetargu na usługi leśne na 2015 rok w Nadleśnictwie Miastko. W przypadku wygranej Forest zwróci pieniądze. 

 

Dane do wpłaty:
Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych Z poważaniem
Oddział Szczecinek Leader Konsorcjum Forest
Adres: Kurowo 5, 78-400 Bobolice Mariusz Rakowski
Nr konta - 65-1020-2791-0000-7702-0233-9984
Dodano 15:01 19-05-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama