Dodaj do ulubionych

Młody minister środowiska

Michał Woś obejmie tekę ministra środowiska i będzie nadzorował Lasy Państwowe. Formalnie Woś nie został jeszcze powołany, a pełni funkcję ministra, członka Rady Ministrów.

Konieczna jest bowiem nowelizacja ustawy o działach administracji państwowej. Kompetencje Ministerstwa Środowiska zostały bowiem podzielone.

Obszar ochrony przyrody, lasy, łowiectwo, parki narodowe, edukacja w zakresie ochrony środowiska będą podlegały Michałowi Wosiowi, natomiast obszar związany z klimatem przypadnie Michałowi Kurtyce, dotychczasowemu wiceministrowi środowiska.
Michał Woś ma 28 lat i jest najmłodszym ministrem w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Był samorządowcem i doradcą Zbigniewa Ziobry, w 2017 roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a w czerwcu 2019 roku został ministrem do spraw pomocy humanitarnej. Jest członkiem Solidarnej Polski.


Część mediów podaje, że Ministerstwo Środowiska zmieni nazwę na Ministerstwo Zasobów Naturalnych.

Źródło: Wiadomosci.wp.pl, Wiadomosci.onet.pl
Dodano 16:33 27-11-2019


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama