Dodaj do ulubionych

Forest SHOW

Cykl wydarzeń - Forest SHOW organizowane są kilka razy w roku, w różnych regionach kraju. Główną ideą spotkań jest propagowanie wiedzy na temat techniki oraz bezpieczeństwa pracy w lesie.


To jedyne takie imprezy, podczas których tak wiele maszyn leśnych prezentowanych jest w ruchu w jednym miejscu.

Impreza skupia wszystkich leśników – tych pracujących w prywatnych firmach leśnych, jak i w Lasach Państwowych. Szczególnie licznie gościmy tych, którzy pracują maszynami leśnymi: przedsiębiorców, operatorów maszyn, drwa

 

Maszyny pracują
Pokazy maszyn to część praktyczna każdej konferencji. Udaje nam się zazwyczaj sprowadzić duże maszyny, takie jak harwestery, forwardery, ciągniki z głowicami ścinkowymi, rębaki, ale też mniejszy sprzęt. Konkretne rodzaje i marki maszyn różnią się w zależności od edycji wydarzenia.

Część maszyn prezentowana jest już na placu manewrowym, obok stoisk wystawienniczych. Na wydzielony teren wjeżdżają wówczas, na krótką prezentację, poszczególne modele. Podczas pokazu przedstawiciele dilerów omawiają właściwości każdej pracującej maszyny.

Wiele z maszyn pracuje też cały dzien na polach testowych. Sa udostępnione operatorom do testów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmowy są potrzebne
Forest SHOW to zawsze doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, a także zrealizowania kontraktów na zakup maszyn. Przez cały dzień jest dużo czasu na rozmowy przy maszynach i omawianie warunków ewentualnego zakupu. Rozmowy oczywiście toczą się nie tylko między sprzedawcami i klientami, ale także między samymi zulowcami i pracownikami LP. To jest przecież świetna okazja do spotkania się w większym gronie i porozmawiania o tym co się dzieje w branży, czy podzielenia się doświadczeniami.

Forest SHOW to też okazja do spotkania się z nami, czyli GAZETĄ LEŚNĄ. Uwielbiamy te rozmowy z Wami. Spotkania z czytelnikami to dla nas wielka inspiracja do pisania artykułów, czy organizowania koncepcji kolejnych spotkań i innych działań, które prowadzimy na co dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Rywalizacja operatorów
Do tradycji naszych imprez zaliczamy także Polish Forestry Challenge - mistrzostwa operatorów maszyn leśnych, zainicjowane przez wydawnictwo Lasmedia - wydawcę GAZETY LEŚNEJ. Pomysł ich organizowania zrodził się w 2017 roku z potrzeby promowania tego trudnego, ale i wyjątkowego zawodu operatora.
– Propagujemy dzięki temu bezpieczną i wydajną pracę w lesie. W tych zawodach nie ma przegranych, najważniejsze, że zawodnicy chcą tu przyjechać i wziąć w nich udział – uzasadnia Rafał Jajor prezes Lasmedii.
W każdej edycji zawodów bierze udział coraz większa liczba zawodników, co świadczy o rosnącej popularności tego przedsięwzięcia. Zawody zawsze przeprowadzane są z zachowaniem zasad BHP, a zawodnicy przechodzą prowadzoną przez sędziów odprawę oraz zapoznają się z maszyną i zasadami konkurencji. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy i wystawcy
Uczestnikami Forest SHOW są przede wszystkim zakłady usług leśnych
przedsiębiorcy leśni i pracownicy. Z tego powodu konferencje odbywają się zawsze w soboty, aby właśnie zulowcy mieli czas, żeby w nich uczestniczyć. Tradycyjnie przyjeżdżają na nasze imprezy właściciele zuli z całymi rodzinami z dziećmi, dla których mamy zawsze specjalną Strefę z zabawami i grami z animatorem.
Wystawcami konferencji dla zuli są dystrybutorzy i producenci maszyn leśnych i sprzętu leśnego, ale także przedstawiciele organizacji branżowych, firm konsultingowych, czy szkoleniowych. Zawsze jednak ich oferta musi być dedykowana branży usług leśnych.

 

 

 

 

 

 

 


 

Lokalnie, ale w całej Polsce
Atutem Forest SHOW jest ich lokalność. Organizujemy je w różnych regionach Polski, żeby wyjść z maszynami do zulowców. Przedsiębiorcy mają bliżej do oglądania maszyn, a na dodatek łatwiej jest im zabrać ze sobą swoich pracowników, a na tym też nam zależy. To ważne, żeby nie tylko właściciele firm byli na czasie z nowościami w branży, ale żeby także ich pracownicy mieli szansę dowiedzenia się czegoś nowego.
Na Forest SHOW spotykają się zulowcy i pracownicy LP oraz przedstawiciele innych instytucji z danego regionu. Jakby na to nie patrzeć, wszyscy są leśnikami, osobami pracującymi  w lesie. Ważne jest zatem, żeby te grupy ze sobą dobrze współpracowały. A Forest SHOW są dla nich okazją do spotkania się na innym gruncie niż tylko w pracy.

Przyjedź za darmo!
Forest SHOW w pierwszej kolejności informujemy naszych Czytelników poprzez zaproszenia w GAZECIE LEŚNEJ. Jednocześnie jednak informacje o planowanych imprezach zamieszczamy w internecie: na stronie Gazetalesna.pl, na portalu FIRMYLESNE.pl oraz na facebook.com/ForestSHOW. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dla zuli
Imprezy z cyklu Forest SHOW (dawniej Konferencja dla zuli): Spychowo
2012, Tuchola – 2012, Jarocin 2013, Komańcza – 2013, Warcino 2014, Susiec 2015, Silnowo –  2015, Spychowo – 2016, Dwór Myśliwski Ustronie –  2016, Borsk – 2017, Koszęcin – 2017, Przasnysz – 2017, Połaniec – 2018, Borsk – 2019, Legnica 2019, Grodzisk Mazowiecki – 2020.

Zobacz jak wygląda Forest SHOW organizowane przez GAZETĘ LEŚNĄ:  FILM
Dodano 10:26 29-06-2016


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama