Dodaj do ulubionych

Szwecja. Wyniki Sveaskog za I kwartał br.

Zysk operacyjny firmy Sveaskog (odpowiednika naszych Lasów Państwowych) w pierwszym kwartale br. spadł o 10 proc. w porównaniu z poprzednim okresem i wyniósł 418 mln SEK.

Niższy wolumen wynika głównie z trudnych warunków ścinkowych ze śniegiem i zimnem w pierwszym kwartale roku. Sprzedaż netto spadła o sześć procent do 1693 mln SEK.

Całkowite wielkości dostaw zmalały o sześć procent, podczas gdy ceny surowców leśnych pozostały raczej niezmienione. – Mimo niższych dostaw w I kwartale sądzę, że bieżący rok będzie kształtował się na poziomie podobnym, jak w roku 2020, komentuje Per Matses, prezes i dyrektor generalny Sveaskog.

W jego ocenie sytuacja rynkowa jest bardzo dobra dla szwedzkiego przemysłu leśnego, zwłaszcza dla tartaków. Wysoki popyt doprowadził do zmniejszenia zapasów wyrobów gotowych i wzrostu cen produktów drzewnych.

– Od nieco ponad roku mamy do czynienia z pandemią koronawirusa. Zeszłej wiosny stanęliśmy w obliczu niepewności i zaplanowaliśmy kilka możliwych scenariuszy. Faktem jest, że pandemia trwała dłużej, niż ktokolwiek mógł przewidzieć i zmieniła sposób pracy wielu pracowników. Jednak nasza podstawowa działalność – dostarczanie klientom surowców leśnych – działa dobrze – ocenił Matses.

Źródło: Sveaskog
 
Dodano 15:29 30-05-2021


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama