Dodaj do ulubionych

Forest SHOW ponownie w Borsku

Pokazy i testy maszyn leśnych odbędą się w Borsku, 22 października zapraszamy na kolejne Forest SHOW.

Organizowanie Forest SHOW w Borsku ma już swoją tradycję, branża leśna spotka się tam po raz trzeci. Pierwszy raz, jeszcze pod nazwą Konferencji dla zula, impreza dobyła się w Borsku w 2017 roku, kolejna w 2019. Na 22 października zaplanowano pokazy, stoiska wystawiennicze, konkursy, a przede wszystkim testy maszyn leśnych.

Chętni operatorzy i przedsiębiorcy sprawdzą sami możliwości wybranego urządzenia.

 

Na stoiskach zobaczymy pełną gamę maszyn, narzędzi i osprzętu do prac leśnych, od siekier i narzędzi ręcznych, poprzez pługi, sadzarki, rębaki, przyczepy leśne, ciągniki, skidery, forwardery, aż po największe harwestery z całym osprzętem. Będą też opony, oleje, akcesoria i części zamienne. Na Forest SHOW pojawią się także maszyny używane w atrakcyjnych cenach.

 

Podczas specjalnych pokazów przedstawiciele dilerów omówią właściwości pracujących maszyn.

Atrakcją targów będą również Zawody Operatorów Maszyn. Będzie to już kolejna edycja Polish Forestry Challenge. Zawodnicy będą rywalizować na przyczepie zrywkowej Krpan GP 10 z żurawiem GD 8,6, udostępnionej przez firmę Serafin Maszyny. Do wygrania atrakcyjne nagrody: m.in. weekend
w Krakowie dla dwóch osób i vouchery o wartości 150 i 100 euro.
Zwycięzcy otrzymają też unikalne medale, zaprojektowane specjalnie na to wydarzenie oraz upominki od sponsorów i dyplomy od Wydawnictwa Lasmedia.

Sponsor główny: Serafin Maszyny. Pozostali sponsorzy: PKO Leasing, Polski Związek Pracodawców Leśnych, Nadleśnictwo Kościerzyna, Urząd Gminy Karsin, Wydawnictwo Lasmedia. 

Przypomnijmy, że to właśnie w Borsku zawody operatorów odbyły się po raz pierwszy, w 2017 roku operatorzy zmagali się tam na skiderach. Udział w zawodach Polish Forestry Challenge jest BEZPŁATNY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na testy maszyn i zawody dla operatorów obowiązują zapisy za pomocą formularza internetowego: (klik).

Maszyny mogą testować tylko operatorzy z uprawnieniami, po zapisaniu się i otrzymaniu na miejscu opaski uprawniającej do wejścia na pola testowe.

Zapisy będą również prowadzone na miejscu podczas imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowością tej edycji targów będzie „Scena Forest SHOW”, czyli ciekawe rozmowy i konkursy odbywające się przez cały dzień na scenie.

 

Przygotuj się na przetarg" - Polski Związek Pracodawców Leśnych przekaże m.in. informacje ze spotkań w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie, opowie o zmianach w przetargach, jakie wchodzą od tego roku.

 

"Czy warto iść do technikum leśnego?" - rozmowa z dr. inż. Piotrem Marciniakiem, dyrektorem Technikum Leśnego w Tucholi.

 

"Przetargi na usługi leśne - jak będzie?" - Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ.

 

"Prawnik radzi zulom" - rozmowa z mecenasem Łukaszem Bąkiem o krótszych terminach w przetargu, rozwiązaniu umowy i wykonawstwie zastępczym.

 

W czasie Forest SHOW mecenas będzie udzielał indywidualnych porad przedsiębiorcom leśnym obok stoiska GAZETY LEŚNEJ, w strefie organizatora Forest SHOW.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Strefa dzieci, catering, ognisko

Na Forest SHOW nie zabraknie również konkursów dla zgromadzonej publiczności, a dla najmłodszych przewidujemy specjalnie wydzieloną STREFĘ DZIECI, z grami, zabawami i animatorami.

Na miejscu dostępny będzie także CATERING - po przeżyciach, wielu rozmowach i emocjach będzie można skorzystać z usług firmy cateringowej i kupić ciepły posiłek.


Dla wszystkich chętnych rozpalimy też OGNISKO, przy którym będzie można upiec sobie kiełbaskę.


 

 

 

 

 

 

 

 


Borsk położony jest w gminie Karsin, w województwie pomorskim, ok. 27 km na południe od Kościerzyny i ok. 23 km na północ od Czerska. Impreza odbędzie się ponownie na lotnisku, które służy obecnie rekreacji.


Organizatorem Forest SHOW jest wydawnictwo Lasmedia wydawca GAZETY LEŚNEJ i portalu FIRMYLESNE.pl. Patronat medialny: GAZETA LEŚNA i FIRMYLESNE.pl.
Udział w targach jest bezpłatny.

 

Patronat honorowy nad tegorocznym Forest SHOW sprawują: Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Wojciech Wójtowicz, prezes Polskiego Związku Pracodawców Leśnych, Roman Brunke, wójt gminy Karsin oraz Zbigniew Migda, prezes Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

 

 

Lista wystawców


Agromet-Motoimport, CDN Ergo, EnginEcoPower, FIRMYLESNE.pl, Fortech Serwis, Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Jeleniej Górze Oddział w Działdowie, GAZETA LEŚNA, Gołębiewski Autoryzowany Dealer Ford, Suzuki i Hyundai, Husqvarna, Kopa-Kamiński, MDL Witkowski, Nadleśnictwo Kościerzyna, Opony Express, Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie, PKO Leasing, Planeta Maszyn, Polmar, Polski Związek Pracodawców Leśnych, Preston Group, Rato Industrial Solutions, Sadmasz, Sany, Serafin Maszyny, SLP Krtiny, Startlas, Twoje Maszyny, Urząd Gminy Karsin, Utech, Vegatol, Voith, Waryński Origin.


Dokładny adres i czas imprezy:

Forest SHOW, 22 października 2022 r., godz. 9:00 - 17:00, Lotnisko Borsk (83-442 Borsk; 53.947112 N, 17.959372 E).

Czekamy na Was!

 

YOUTUBE - zobacz filmy z poprzednich konferencji:

Forest SHOW w Legnicy

Konferencja dla zuli w Koszęcinie

Rekordowa Konferencja dla zuli w Borsku

 

Bieżących informacji szukaj w specjalnej zakładce na portalu FIRMYLESNE.pl oraz FACEBOOK 

 

REGULAMIN FOREST SHOW

 
Jak wystawić swoje stoisko na Forest SHOW?

Chcesz wystawić swoje stoisko na Forest SHOW?  Zadzwoń pod numer 661 533 241 albo napisz mail pod adres: zbigniew.migda@lasmedia.pl, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i przygotuje ofertę dla Twojej firmy.

 

PROGRAM Forest SHOW

 

09.00 Oficjalne otwarcie (scena)

09.20 Turbo Żuraw - konkurs GAZETY LEŚNEJ, rozpoczęcie (stoisko GAZETY LEŚNEJ)

09:40 - 09:55 Pokaz maszynowy Fortech Serwis (plac testowy firmy)

10.00 - 10.15 Polish Forestry Challenge - prezentacja konkurencji, rozpoczęcie (plac konkursowy)

10:20 Terenowa redakcja GAZETY LEŚNEJ - rozmowa z redaktorem

Porozmawiaj z redaktorem. Opowiedz o swoich problemach. Zaproś gazetę do swojej firmy.

10:30 – 11:00 Scena Forest SHOW: "Przygotuj się na przetarg" - Polski Związek Pracodawców Leśnych - spotkanie informacyjne

Członkowie Zarządu PZPL przekażą m.in. informacje ze spotkań w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie, opowiedzą o zmianach w przetargach, jakie wchodzą od tego roku.

11:05 – 11:20 Pokaz maszynowy Kopa-Kamiński (Rottne) (plac testowy firmy)

11:25 – 11:40 Scena Forest SHOW: "Czy warto iść do technikum leśnego?" - rozmowa z dr. inż. Piotrem Marciniakiem, dyrektorem Technikum Leśnego w Tucholi

Symulatory, szkolenia dla operatorów harwesterów i forwarderów, kursy dla drwali. Co jeszcze oferuje technikum leśne? Posłuchaj rozmowy z dr. inż. Piotrem Marciniakiem, dyrektorem Technikum Leśnego w Tucholi.

Masz syna lub córkę? Chcą iść w Twoje ślady? Zabierz je na Forest SHOW, niech posłuchają o nauce w technikum leśnym.

11:45 – 12:00 Prelekcja Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Jeleniej Górze / Oddział w Działdowie (stoisko firmy)

12:05 – 12:20 Scena Forest SHOW: "Strefa Dzieci ze sceny" - występ z animacjami dla dzieci

Zabierz na Forest SHOW dzieci, niech zobaczą, czym zajmują się w pracy rodzice. Będą mogły zajrzeć do kabin niektórych maszyn, wziąć udział w konkursach i zabawach. Przez cały dzień będzie dostępna specjalna strefa dla dzieci z animatorem.

Na scenie Forest SHOW odbędzie się też specjalny występ dla dzieci. Będą piosenki i zabawy. Twoje dziecko nie może tego przegapić!

12:25 – 12:40 Pokaz maszynowy MDL Witkowski (plac testowy firmy)

12:45 – 13:00 Prelekcja Utech (stoisko firmy)

13:05 – 13:20 Prelekcja Voith (stoisko firmy)

13:25 – 13:40 Scena Forest SHOW: "Przetargi na usługi leśne - jak będzie?" - Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ

Czy Lasy dadzą podwyżki? Ile przeznaczą na usługi leśne w przyszłym roku? Jeden przetarg dla kilkunastu nadleśnictw? Dodatki do wiatrołomów?

O przetargach na usługi leśne wykonywane w roku 2023 opowie ze sceny Forest SHOW Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ. Przyjdź, posłuchaj, wiedz więcej niż Twoja konkurencja!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz też w specjalnym „Dodatku przetargowym” do GAZETY LESNEJ nr 10/2022 oraz w najnowszej GAZECIE LEŚNEJ.

13:45 – 14:00 Scena Forest SHOW: "Prawnik radzi zulom" - rozmowa z mecenasem Łukaszem Bąkiem o krótszych terminach w przetargu, rozwiązaniu umowy i wykonawstwie zastępczym

Czy wiesz, że na złożenie oferty w przetargu na usługi leśne możesz mieć w tym roku tylko dwa tygodnie? Dawniej od ogłoszenia przetargu przez nadleśnictwo zul miał 30 dni na złożenie oferty. Teraz w wielu nadleśnictwach termin ten może wynosić tylko 15 dni. Dlaczego? Jakie warunki musi spełnić nadleśnictwo, by zastosować krótszy termin? Jak sprawdzić, czy w Twoim nadleśnictwie będziesz miał 30 czy 15 dni na złożenie oferty?

Jak rozwiązać umowę z nadleśnictwem? Czy to w ogóle jest możliwe? Ile to kosztuje?

Co to jest wykonawstwo zastępcze? Ile może cię kosztować?

Na te i inne pytania odpowie mecenas Łukasz Bąk, autor cyklu tekstów pod tytułem „Okiem adwokata” w GAZECIE LEŚNEJ i na portalu FIRMYLESNE.pl. Rozmowę poprowadzi Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ.

Więcej na te tematy możesz przeczytać w artykule „Wykonawstwo zastępcze” w GAZECIE LEŚNEJ nr /2022 oraz w artykule „Przetargowe daty” w GAZECIE LEŚNEJ nr 10/2022.

W czasie Forest SHOW mecenas będzie udzielał indywidualnych porad przedsiębiorcom leśnym obok stoiska GAZETY LEŚNEJ, w strefie organizatora Forest SHOW.

14:00 Polish Forestry Challenge - zakończenie zawodów (plac konkursowy)

14:25 – 14:40 Scena Forest SHOW: Finał konkursu Turbo Żuraw

15:00 – 15:30 Uroczyste wręczenie nagród w zawodach Polish Forestry Challenge (scena)

15:35 - 16:00 Terenowa redakcja GAZETY LEŚNEJ - rozmowa z redaktorem

17:00 Zakończenie Forest SHOW

 

Wydarzenia stałe:

 

Testowanie maszyn - 09:00 – 17:00

Porady prawnika dla przedsiębiorców (dyżur obok stoiska GAZETY LEŚNEJ) - 10:00 – 17:00

Strefa dzieci 10:00 – 17:00

Konkurs Turbo Żuraw dla prenumeratorów GAZETY LEŚNEJ 09:20 – 15:00

Polish Forestry Challenge - rejestracja zawodników - od 08:00

Redakcja terenowa GAZETY LEŚNEJ - 09:00 – 17:00

 

 

Link do programu:

https://firmylesne.pl/images/source/Program%20Forest%20SHOW_compressed.pdf

 

 

Organizatorem Forest SHOW jest wydawnictwo Lasmedia, wydawca miesięcznika GAZETA LEŚNA oraz portalu FIRMYLESNE.pl.

  
Dodano 15:23 20-10-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama