Dodaj do ulubionych

Zielone Forum w Toruniu

 

Europejskie Forum Zielonego Przemysłu już 22 września 2022 w Toruniu - wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców poszukujących kontaktów i wiedzy w zakresie zielonych technologii, recyklingu, a także wydajności energetycznej i surowcowej.

 

Całość odbywa się z formie prelekcji oraz spotkań indywidualnych, w ramach loż tematycznych. Będą one podzielone na sekcje: surowców odnawialnych, energii, recyklingu i zielonych technologii.

Motywem przewodnim wydarzenia będzie przemysł, który może być zielony - na ten temat wypowiedzą się specjaliści z zakresu prawa, surowców odnawialnych, optymalizacji energetycznej, zielonych technologii czy ekoinnowacji. Podczas spotkania wysłuchamy jednak nie tylko prelegentów, ale również każdego, kto będzie chciał się wypowiedzieć w ramach loż tematycznych. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość znalezienia odpowiedzi na trapiące go pytania.

- Możemy w Polsce wskazać branże zasługujące na miano zielonego przemysłu, które bazują na surowcach odnawialnych, działają w ramach certyfikowanych łańcuchów dostaw, wytwarzają produkty o niskim, a nawet zerowym śladzie węglowym czy wykorzystujące w produkcji surowce wtórne. Warto, by ich doświadczenia inspirowały inne branże do koniecznych zmian - mówi dr Małgorzata Wnorowska, koordynator biura Europejskiego Forum Zielonego Przemysłu.
 
W planie, po zakończeniu sesji tematycznych, przewidziano panel podsumowujący "Reindustrializacja Europy w zielonym wydaniu", który przyjmie formę konferencji prasowej online. Dziennikarze będą mogli zadawać pytania ekspertom, wśród których znajdą się: Clive Pinnington (EPF), dr Krzysztof Starzyk (AGH), dr inż Adam Wasiak (BULiGL), dr inż Jacek Szymczyk (Politechnika Warszawska), prof. Ewa Ratajczak oraz dr inż. Piotr Kopacz (NCBR).

Portal FIRMYLESNE.pl i GAZETA LEŚNA objęły wydarzenie patronatem medialnym. Partnerem strategicznym Forum jest Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, które obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie https://efzp.pl/
Dodano 15:08 31-08-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama