Dodaj do ulubionych

Hackerzy dla John Deere

Marka John Deere poprosiła grupę 20 studentów o shackowanie systemu komputerowego ciągników rolniczych.

Wybrane osoby specjalizujące się w inżynierii komputerowej i elektrycznej, a także technologii przemysłowej czy cyberbezpieczeństwie otrzymały zadanie sprawdzenia luk w bezpieczeństwie systemów operacyjnych JD.


– Mamy wielkie zapotrzebowanie na utalentowanych ludzi, którzy pomogą nam znaleźć luki w oprogramowaniu naszych produktów, żebyśmy mogli je zabezpieczyć i nadal być wiodącym producentem sprzętu rolniczego, jednocześnie zapewniając naszym klientom bezpieczeństwo – powiedział Carl Kubalsky z JD. Jak dodał, to wydarzenie jest doskonałą okazją dla firmy, by znaleźć młodych ludzi z umiejętnościami, które w obecnych czasach mogą się bardzo przydać.


Pod koniec sierpnia br. na łamach portalu FIRMYLESNE.pl ukazała się informacja o hakerze o pseudonimie Sick Codes, który włamał się do terminala ciągnika JD i uruchomił na nim grę "Doom". To pozornie nieistotne wydarzenie miało związek z akcją "Prawo do naprawy", w której rolnicy domagają się praw do nieodpłatnych napraw swoich sprzętów.

Blokowanie takiej możliwości poprzez tworzenie hermetycznego systemu operacyjnego z dostępem jedynie poprzez autoryzowany serwis jest ich zdaniem niesprawiedliwe.


Wcześniej, w maju tego roku, hackerzy walczący o prawa użytkowników cyfrowo zaatakowali i sparaliżowali pracę fabryk grupy AGCO (producenta między innymi ciągników Fendt). Unieruchomienie taśm produkcyjnych trwało parę dni i kosztowało korporację miliony dolarów. Czyżby na naszych oczach wojna informacyjna przenosiła się również do sektora maszyn rolniczych i leśnych?

 
Dodano 15:23 16-11-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama