Dodaj do ulubionych

Lasy kupują maszyny

Przetarg na „dostawę fabrycznie nowego zestawu maszyn leśnych do pozyskania i zrywki drewna typu harwester i typu forwarder” w listopadzie ogłosiło Nadleśnictwo Poddębice (RDLP w Łodzi).

Podobna procedura na zakup harwestera i forwardera była w Nadleśnictwie Grodziec (RDLP w Poznaniu).

Przetarg na dostawę harwestera i forwardera prowadzono także w Nadleśnictwie Pniewy (RDLP w Poznaniu). Oferty otwarto 21 listopada ub. r. Wpłynęła tylko jedna od firmy Forex, z ceną 5,6 mln zł.

Nadleśnictwo przeznaczyło na tę dostawę kwotę 5,8 mln zł. Na początku 2022 roku harwestera kupował też Ośrodek Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim (RDLP w Szczecinie). OTL kupił markę John Deere.

W połowie br. harwestera i forwardera kupował też Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie (RDLP w Zielonej Górze). Tu także wygrała oferta marki John Deere.


W podobnym czasie także harwestera i forwardera kupował Zakład Transportu i Spedycji Lasó
w Państwowych w Giżycku (RDLP w Białymstoku). Tu przetarg zakończył się pod koniec września 2022 roku zakupem maszyn marki Komatsu.

Warto przypomnieć, że Jan Tabor, p.o. zastępcy dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej w LP, mówił, iż generalnie LP nie będą szły dalej w swoje maszyny. Muszą jedynie utrzymać te, które już są.
Dodano 09:20 23-12-2022


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama