Dodaj do ulubionych

Zawody Młodych Leśników

Zawodnicy z ośmiu szkół leśnych wzięli udział w Zawodach Młodych Leśników organizowanych przez Koło Naukowe Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Konkurs odbył się w dniach 13 – 15 kwietnia. W konkurencjach wzięli udział zawodnicy ze szkół leśnych z Goraja, Rogozińca, Tucholi, Zagnańska, Warcina, Milicza, Brynka oraz Rucianego-Nidy.

Były to zawody dla uczniów ostatnich klas. Odbył się bieg na orientację wokół jeziora Rusałka, test wiedzy składający się z 60 pytań z zakresu leśnictwa, no i zawody drwali, które tradycyjnie składały się z konkurencji w ścince, okrzesywaniu, przerzynce, precyzyjnej i kombinowanej oraz zmianie łańcucha na czas.


W klasyfikacji ogólnej najlepsi okazali się uczniowie z Goraja. Drugie miejsce zajął Zagnańsk, trzecie Tuchola. W zawodach również zwyciężył Goraj, druga była Ruciane-Nida, trzeci był Brynek. W teście wiedzy leśnej zwyciężył Hubert Ferfet z Rogozińca.

W biegu leśnika najlepiej wypadł Jakub Molik z Goraju. Najlepszy w zmianie łańcucha na czas był również Jakub Molik z Goraju. 

Na stypendium w razie podjęcia studiów na wydziale leśnym UPP mogą liczyć: Dominika Hennik z Tucholi, Jakub Molik i Aleksander Budaj z Goraju. GAZETA LEŚNA oraz portal FIRMYLESNE.pl były jednymi ze sponsorów wydarzenia.

Prenumeraty GAZETY LEŚNEJ otrzymują: Jakub Molik, Mateusz Sobański, Aleksander Budaj.
Dodano 15:55 24-05-2023


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama