Dodaj do ulubionych

Zule na spotkaniu z nową władzą

 

Z przedstawicielami nowej władzy odpowiedzialnej za lasy spotkali się przedsiębiorcy leśni.

16 stycznia 2024 r. w siedzibie dyrekcji generalnej LP w Warszawie pojawili się: prezes Polskiego Związku Pracodawców Leśnych Wojciech Wójtowicz, wiceprezes PZPL Lucjan Długosiewicz, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych Tadeusz Ignaciuk oraz wiceprezes SPL Wojciech Szczotka.

Ze strony LP w rozmowach uczestniczyli: Witold Koss, dyrektor generalny LP i jego zastępca Jerzy Fijas oraz dyrektor RDLP w Gdańsku Andrzej Schleser. Do spotkania nieoczekiwanie dla zulowców dołączył wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała.

Dyrektor Koss poinformował, że funkcję osoby odpowiedzialnej w LP za kontakty z zulami pełnić będzie właśnie Andrzej Schleser, który przed nominacją był m.in. pełnomocnikiem zarządu SPL. Wiceminister Mikołaj Dorożała stwierdził, iż wolą społeczeństwa jest to, by zaprzestano na części terenów leśnych wycinek. Zapewnił, że państwo jest gotowe dopłacać, gdy ktoś z tego powodu straci zarobki.

Zulowcy przyznali, że są tereny niedostępne, podmokłe czy wokół miast, które można wyłączyć z cięć, gdyż praca tam i tak jest trudna, a często bywa nieopłacalna lub odbywa się pod zbyt dużą presją społeczną. Minister Dorożała zapewnił, że wszystkie zainteresowane środowiska spotkają się w tej sprawie przy okrągłym stole, by ustalić kolejne kroki.

Źródło: PZPL
Dodano 15:23 29-01-2024


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama