Dodaj do ulubionych

Skidery z Francji

Forest-Tract powstało w czerwcu 2013 roku, stworzone przez grupę MCM dotychczas zajmującą się szeroko pojętym wytwórstwem specjalistycznych maszyn z komponentów produkowanych przez rozmaite filie. To właśnie wtedy Philippe Bourgeois-Republique, dyrektor do spraw badań i rozwoju w firmie, zaczął prace nad nowym projektem.
Obecnie możemy podziwiać pierwszą linię skiderów Forest-Tract o wyjątkowych możliwościach i ciekawych rozwiązaniach technicznych: SKID-T4 L, SKID-T4 XL i SKID-T4 XXL. Wypada dodać, że mniej niż rok od utworzenia, Forest-Tract zasłużyło na przyznanie ISO 9001 (norma jakości). W prasie dostępnej u naszych zachodnich sąsiadów już dziś znajdziemy serię pochlebnych artykułów o nowych maszynach.

Delikatny kolos
Postawiono na innowacyjność i ochronę środowiska. Wszystkie dostępne modele skiderów posiadają nowoczesny napęd FHS, złożony z czterech niezależnych silników i pomp hydraulicznych. Całość jest zasilana motorem znanej marki John Deere o mocy 250 KM, 200 KM lub 150 KM w zależności od „rozmiaru” modelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe było całkowite pozbawienie maszyny takich elementów jak wał kardana (sprzęgło wychylne), czy skrzyni biegów.
– Rozłożenie obciążenia pracy na cztery niezależne moduły gwarantuje mniejszą awaryjność pojazdu –– podaje Pierangelo Rondeau przedstawiciel francuskiej firmy Forest Tract. – Ponadto, dzięki dostosowaniu prędkości obrotu każdego koła do warunków terenowych, dostajemy zwiększoną przyczepność i ładowność w trudnym terenie – dodaje.
Bezpośrednio z tym związana jest redukcja strat energii typowych dla dotychczas wykorzystywanych układów napędowych, co z kolei prowadzi do mniejszego zużycia paliwa. Zmniejszenie emisji CO2 oraz uszkodzeń wierzchniej warstwy gleby podczas pracy to również zasługa nowatorskiego rozwiązania.

 

Michał Procner

 

(...)

 

To jedynie fragment tekstu. Chcesz czytać całe teksty?  Zamów prenumeratę "Nowej Gazety Leśnej"!

WIĘCEJ


SKID-T4 XXL można wyposażyć w żuraw o maksymalnym wysięgu 10 m

 
Dodano 13:13 26-01-2015


  


  


  


  


  


Subskrypcja

Zostań naszym subkskrybentem a powiadomimy Cię o każdej nowości na naszej stronie.


Reklama